Astra G hakkinda yardim

LazPacino

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba, kendimi uye tanitim yerinde tanittim ve soruma geciyorum

ben erzurumda ogrenciyim ve araba alma dusuncesine girdik ben ve ailemle beraber, kucuk kip araba istiyor babam ve hyundai getz falan oneriyor guzel araba diye.. bende diyorum ona okadar para verecegime baska araba alirim, bende golf mk4 ve astra G arasinda gidip geliyorum gibi, aslinda astra G daha agir basiyor, bundan once astra F dusunuyordum, yurt disinda bizde astra F vardi 94 model 1.4i tek kapi sunroof elektrik cam, ve arabayi kitleyince sunroof farlar ve camlar hepsi kapaniyordu guzel bir ozellikti fakat turkiye deki astralar hic boyle degil, galiba buraya gelen astralar duz oluyor her nekadar full olsa bile, bir sunfoorlu astra istesen direk 2.0 gsi alacaksin, digerlerinde sunroof yok neredeyse.. neyseh vel hasil kelam bu astra G hakkinda bilgiler almak istiyorum ustadlarimdan,

galiba en fullleri CD paket, ama CDX de var comfort falan, yada soyle sorayim bu paketlerin icerikleri nedir acaba. hangi paket neleri veriyor barindiriyor. ?

ek olarak benim istedigim ozellikleri soyliyim ona gore hangi paket diye soylersiniz.. 4 cam elektrik, hidrolik direksiyon, airbag surucu yolcu kesin sag sol olsa iyi olur, klima, abs benim icin onemli olan bunlar bunlarin otesi varsa eywallah :)

bir diger sorum ise bu cruise control olayi, her astra G de varmi yoksa yine en full pakette mi var sadece, veya hangi paketten itibaren basliyor

sorumlar sanki cok ve biraz karisik oldu kusura bakmayin umarim anlarsiniz
simdiden tesekkurler vereceginiz zahmet ve cevaplar icin..
(konunun yeri burasi mi degilmi onuda gerci bilmiyorum, yeniyim affola)

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğin özellikler için 1.6 njoy işini görür. 2003-2004 modeldir. Cruise control yok. Olanı belki cdx lerdir yahut elegance larda belki vardır. Açıkcası g kasada fabrikasyon cruise duymadım.

Opelin illet özelliği envayi çeşit modelinin olması. Kasa aynı ama yılına göre tonlarca modeli vardır. Cdx bulursan fulldür. 2001 den sonra elegance. Ama bana sorarsanız en yakışıklı ve isteğinizi karşılayan araç 2004 Njoy dur.

Comfort gl falan es geçin

sedan ve otomatik olanları daha az tercih edilir. Manuel ve hb bakın derim

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ben Golf 4 derim kendi aracımız aynı kasaya sahip Bora idi. Aralarında illaki fark vardır ama izolasyon , konfor , donanım , yakıt olarak her yönden Astra'ya taş çıkartır :). Ayrıca tutulan motoru 1.6 'dır modelde Comfortline'dır Abs, 4 airbag , 2003 ve sonrasında digital klima , 4 cam otomatik , Elektro servo hidrolik direksiyon , vs vs özellikleri vardır ayrıca Highline modelleri nadir bulunur fakat eğer temiz bulursanız onlarda da Elektrikli sunroof , crise control , ön koltuk ısıtma vs vs özellikler var. Piyasada bol miktarda var sıkıntı çekmesiniz yani bu karşılaştırma Astra G ve Golf 4 arasında olursa kesinlikle Golf her yönden daha üstün çıkar. Sadece yedek parça çok olmasada Opel'e göre biraz daha tuzludur o kadar.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

LazPacino

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorularim biraz yanlis anlasildi galiba..
hani ogrenciyim astra g ariyorum dogru ama ogrencilik sonucta en fulle paramiz yok daha cok ucuz ariyorum hani max 16 flan ama 17-18 uber super max olabilir arabaya gore..

ki asil amacim, bu paketlerle ilgili hangisi nedir diye,, sagolsun cvp verdiniz.. yanliz farkettigim bu, biraz ilanlarda dolandim da, benim saydigim ozellikler CD pakette hemen hemen var gozlemledigim kadariyle ve model yili 98-99-00 arasi degisiyor guzelde arabalar, ama kmleri yuksek...

golf astra olayina gelirsek, evet golf cok daha ustun. gercek harbi alman kalitesi arabasi, yalniz onlarda kmleri cok yuksek oldugu icin (benim baktigim model yili araliginda) ayni fiyata daha dusuk astra lar var diye astraya yoneldim ve istedigim ozellikler astra da var diye..

durum boyleyken, yinede binmek icin araba istiyorum daha sorna kendi imkanlarimla belki siyah far jant gibi seyleri eklemekte istiyorum, ve enjoy ile CD arasinda gorsel fark var galiba bazi ozel renkler yoksa kasa heb ayni farlar stoplar ve renkler farkli gibi geldi bana... onlara da okadar para farki vermeye gerek yok gibi ilerde 99 modele kendi imkanlarinla da yaparsin gibi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g'de istediğin özellikler comfort donanımında var. ama sana önerim edition almandır. 2003 öncesi en full donanım edition'dur. sunroof dahil 100. yıla özel bir seridir. astra g 4.5 sen kullandım 2001 elegance bir kere üzmedi. yol tutuşu konforu vs. herşeyiyle beni hala kendine çeken bir araçtır.
Golf için ise sadece diyebileceğim 8v motor su gibi içilen bir yakıt ve gitmeyen araba :D

her iki aracıda almadan önce iyi araştırın. her iki aracında turşu arabası piyasada çok ;)

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g'de istediğin özellikler comfort donanımında var. ama sana önerim edition almandır. 2003 öncesi en full donanım edition'dur. sunroof dahil 100. yıla özel bir seridir. astra g 4.5 sen kullandım 2001 elegance bir kere üzmedi. yol tutuşu konforu vs. herşeyiyle beni hala kendine çeken bir araçtır.
Golf için ise sadece diyebileceğim 8v motor su gibi içilen bir yakıt ve gitmeyen araba :D

her iki aracıda almadan önce iyi araştırın. her iki aracında turşu arabası piyasada çok ;)

16-18 fiyata edition zor bulur hocam ya :)

Anca klimasız gl 97-98 belki.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
16-18 fiyata edition zor bulur hocam ya :)

Anca klimasız gl 97-98 belki.

16 bin tl'den bir lira etmez cd elegance comfort'u vs. editionda sunroof ve ekstraları olduğu için 17 18 eder. ama gel gelelim abartmayı seviyoruz. 14 15 yaşındaki arabalara verdiğimiz paralar akıl mantık işi değil...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
2003-2004 Enjoy ve Elegance en doluları. İstediğiniz özellikler fazlasıyla var.

Söz gelimi bizdeki 2004 elegance'ta; hız sabitleyici, 8 hava yastığı, dijital klima, yağmur sensörü, ABS, CDR500 v.s. var. Hem de 105.000 km'de... :)

Piyasada temizleri var ancak fiyatlar gerçekten abartılıyor. Sizin istediğiniz donanım ve fiyat karşılaştırması yaparsak sonuç alamayacağınızı düşünüyorum. 16-17 gibi rakamlara belki ama belki temiz bir GL bulabilirsiniz. Hayırlısı olsun.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

16 bin tl'den bir lira etmez cd elegance comfort'u vs. editionda sunroof ve ekstraları olduğu için 17 18 eder. ama gel gelelim abartmayı seviyoruz. 14 15 yaşındaki arabalara verdiğimiz paralar akıl mantık işi değil...

Senin aynı özelliklere sahip araban olsaydı kaça satardın? ;)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Golf 3 ile karıştırdın galiba Gold 4'ler 1.4 - 1.6 ikiside 16 v 1.6 Bora vardı bizde 100 hp 145 nm tork olmalı ayrıca şehir içinde 8.5-9 litre karmada 7 litre yakan bir performansta vasat değil klima dahi açıkken yokuşta vs bayılmaz biz 4 sene bindik ki maddi imkan el verirse kesinlikle alınabilir izolasyon şimdiki Bmw arabalarda zor bulunur motorun çalıştığını zor duyuyorsun yol sesi lastik sesi hiçbirşey duymuyorsun. Konfor zaten çukur kasis hissettirmiyor. Yol tutuş ve hız göstermeme gibi özellikleri ilede çok ileride duruyor şimdiki Vw bilmem ama o dönemlerin Vw'leri çok kaliteliydi.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi