Astra G Kalkışta Titreme

İbrahim T.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi forumlar arkadaşlar.
99 model 1.6 Astramda Tartarini marka LPG kiti takılı. Kalkışta araba çok titriyor. Vites atarken tekleme yapıyor. 20 yıldır araba kullanıyorum kendimi acemi gibi hissettiriyor bu durum.

Bugün gazımın bitmesiyle benzine geçtim. Araba çok güzel kalktı. Vites geçişleri çok sessizdi. Acaba neyi var arabanın ?

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımda lpg yok ama dediğiniz sorunu bende yaşıyordum bugüne kadar. Egzoz sistemini kontrol ettirmenizi öneririm. aman ne olacak ki diyordum fakat delik kısmı kapattırınca çok fark etti. alt devirlerdeki hantallık gaza ilk tepki ve kalkarken olan titreme düzeldi

İbrahim T.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egzosda sorun çıkmadı ne olabilir acaba ? Arabamdan soğumaya başladım.

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun LPG' den olmayabilir mi acaba? Zira ilk çalıştırmada uygun sıcaklığa gelene kadar araç benzinle yol alıyor diye biliyorum. Benim aklıma baskı-balata ve volan geldi ama iyi bilen bir usta kontrol etmeli.

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vites atarken ve kalkışlarda yapıyorsa baskı olma ihtimali yüksek Gökhan beye katılıyorum.

İbrahim T.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg ayarı yapıldı. Sorun geçti gibi. Büyük bir ihtimal benim suruşumden kaynaklanıyordu. Zamanla alıştım şu an sıkıntı yok.

Ama araba soğukken marş çok uzun basıyor. Mecbur gaz vermem gerekiyor. Sorun ne olabilir. Eski arabamda tekte alıyordu.