Astra g motor sesi hakkında !!!

smt.cakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Aracım astra g 2001 Edition 2000 Otomatik Vites,

Aracımı 140 bin km de aldım şuanda yaklaşık 162bin km civarlarında

20 bin km dir kullanıdğım aracımı gerçekten sevdim , fazla sorun yaşatmayan stabil ne güçlü ne hantal orta sınıf tatlı bir araç,

Yanlız bu 20 bin km de yaşadığım bir durum var sizler ile paylaşmak istedim,

Bu durumu bir kaç yetkili ve özel servise belirtsemde kimse bakmak yada ilgilenmek istemedi, yok onda birşey normal böyle iyi gibi cümleler ile geçiştirdiler.

En azından araca zarar verecek bir problem olmadığı aşikar yaklaşık 22bin km dir kullanıyorum sonuçta,

Sorunumu gelecek olursak ,

ASTRA G aracımda Otomatik Vites ortalama 2 - 3 bin devirlerde bir vites atıyor,

Gaza her dokunduğumda 2 bin devirden sonra bağaran bir motor sesi ile karşılaşıyorum vites attığında bu ses gidiyor,

her araçta bu bir nebze içeri alınır biliyorum , daha önceki aracımda comfortline bora idi ,

ama bunun sesi bana fazla geldi bir anormallik olabilir diye egzoz sistemini kontrol ettirdiğim ondan dolayı bağarabilir diye araç ondan bir sorun yok , katalizor tarfında bir sorun yok ,

bir kaç usta bunun normal olduğunu motor sesi olduğunu iddaa ediyor,

Aracın yalıtımı çok güçlü değil ama inanın benim aldığım ses normal bir ses değil,

belki başka bir tecrübe edeni vardır diye sizinle paylaşmak istedim,

Cevaplarınız için teşekkürler, İyi günler dilerim.:bir:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Vites kolunun altına iyileştirme işlemi yapılabilir, bir de araçta LPG varsa motor bölümünden araç içine çekilen kabloların geçtiği yerleri kontrol etmekte fayda var.

smt.cakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vites kolunun altına iyileştirme işlemi yapılabilir, bir de araçta LPG varsa motor bölümünden araç içine çekilen kabloların geçtiği yerleri kontrol etmekte fayda var.

Merhaba,

Vites kolu geçişleri çok yumuşak ,

D ile N arası düğmeye basmadan küçük bir hamle ile geçiyor,

Sizce bunun sebebi bu olabilir mi ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim demek istediğim, vites kolunun altından içeriye ses geliyorsa o kısma ses emen sünger malzeme ile takviye yapmaktı. Soğuk havada (motor soğukken), pedallar, kalorifer petek bölgesinden veya vites kolu çevresinden aracın içine soğuk hava geliyorsa o kısımlarda bir kaçak var demektir.

smt.cakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim demek istediğim, vites kolunun altından içeriye ses geliyorsa o kısma ses emen sünger malzeme ile takviye yapmaktı. Soğuk havada (motor soğukken), pedallar, kalorifer petek bölgesinden veya vites kolu çevresinden aracın içine soğuk hava geliyorsa o kısımlarda bir kaçak var demektir.

ilginç olan aracı dışardan dinlediğimde içerideki sesin yarısı yok ...