Astra G - Orjinal sisteme woofer eklemesi?

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Merhabalar,

Orjinal sistemime bir woofer eklemek istiyorum, bir arkadaşımdan 2.el Edison marka 4 kanallı 350W RMS amfi ve Pioneer 30cm 500watt 4 ohm luk tüp woofer alacağım. Kablosu ıvırı zıvırı 280 liraya verecek hepsini.

Şimdi benim sormak istediğim, ben bu amfiyi teybe nasıl bağlayacağım? Crossover gerekir mi bağlamak için? Teybin ön kolon çıkışlarından birine mi yoksa arka kolon çıkışlarından birine mi bağlayacağım? Ses sistemleri konusuna biraz yabancıyım da yardımcı olabilirseniz sevinirim.

erdinç39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal teyip se kolan çıkış larından ses alamassın anfiler dek girişle çalışır nasıl olur dersen herhangi 1 teyip tamirçisine giderek teybin içindeki dek çıkışlardan sağ sol ses çıkışı yaptırmelısın ama teyip orjinal değilse zaten onda anfi çıkışı vardır kolaygelsin

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Teyp CAR400

Okuduğum diğer konularda "teybe anfi takmak için bir aparat takacaksın 30liralık bir şey" denmiş hep. O parçanın ne olduğunu ben bir türlü anlayamadım. O parca crossover mı yoksa o parçanın dışında crossover da takmam gerekecek mi?

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Woofer ın fotoğrafları,

dsc00106db1.jpg

dsc00107jk0.jpg

dsc00110yb5.jpg

OKİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
edison anfilerin bazı modellerinde anfi çıkışı olmayan teypler için high level girişi vardır yani bu giriş teyibinizin hoperlör çıkışını direk olarak anfinize girmeye yarar (anfinizin modelini belirtmediğiniz için bu giriş vardır veya yoktur diyemiyorum ) eğer böyle bir giriş anfinizde yok ise araya bağlayacağınız bir çevirici aparat ile bu sorununuzu çözebilirsiniz bu aparatın fiyatı ise 10 dolar civarındadır .crossover olayına gelince kuracağınız sistemde buna gerek yok yapmanız gereken şey anfinizin üzerinden pioneer TSW-303 basınızı bağlayacağınız kanalın ayarlarını low pass yapıp frekans ayarını 60 hz civarında tutmanız olur benim tavsiyem bu olur .

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Oktay abi çok sağol bilgiler için. Henüz anfiyi de bass ı da almadığım için tam model veremedim. Önce sorayım dedim, eğer olmaz denseydi vazgeçecektim çünkü. Her halükarda olur diyorsanız alayım ben bari. Fiyat nasıl bu arada sizce?