Astra G Performans Hava Filtresi Su Çekme Problemi

OzanKILIC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kolay gelsin. Bende 2001 Astra Elegance var. Performans Hava filtresi var şuan üstünde. Ancak motora yakın oldugu için sesten başka bi verimi yok. Benim fikrim sis farından birini çıkararak filtreyi uzatmak. Düşündüğüm filtrede HKS Mantar Filtresi (80mm) Mersin'de yaşıyorum. Yazın su birikintisi olmuyor, olsada çok ufak. yani ön tarafa su gelmesi biraz zor gibi. SİZİN FİKRİNİZ NEDİR BU KONUDA ?

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
sis farına kadar uzatmaya gerek yok butun tozu fılıtre yutar yılan gıbı kıvrılan boru cıkmış orjınal fılıtrenın borusu sokup radyatorun yıne ustune takıp ön panjurun arkasına kadar uzattınmı olur borudan bende alıp yapıcam benımde orjınal fılıtre borusuna baglı

OzanKILIC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sis farına kadar uzatmaya gerek yok butun tozu fılıtre yutar yılan gıbı kıvrılan boru cıkmış orjınal fılıtrenın borusu sokup radyatorun yıne ustune takıp ön panjurun arkasına kadar uzattınmı olur borudan bende alıp yapıcam benımde orjınal fılıtre borusuna baglı

dediğin borudan alıcam zaten. ama radyatörün üstündede iyi durmuyor. APEXİ filtre veya HKs oraya sığmaz ve güzel görünmez. toz olayına gelince pek sık kullanmıyorum arabayı. ayrıca kolayca temizlenebiliyorlar sıkıntı olacagını sanmıyorum

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mantar filtre önden bakınca gayet büyük ancak ince bir yapıya sahip, ön panjurdan soğuk ve temiz hava alınabilirse güç kaybı olmadan spor bir ses alınabilir.

OzanKILIC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mantar filtre önden bakınca gayet büyük ancak ince bir yapıya sahip, ön panjurdan soğuk ve temiz hava alınabilirse güç kaybı olmadan spor bir ses alınabilir.

Ses olarak en çok Apexi veriyorda işte tamponda HKS mantar filtre cok güzel duruyor.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
kalıtelı acık hava fılıtre ıyı ses verıyorda soguk hava saglamak lazım bırazda renkler zevkler durumu ortaya cıkıyor

OzanKILIC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalıtelı acık hava fılıtre ıyı ses verıyorda soguk hava saglamak lazım bırazda renkler zevkler durumu ortaya cıkıyor

valla tampona koyuyorum bundan daha iyi soğuk havayı baska bi yerden alacagını sanmıyorum :D filtre için tavsiyeleriniz varsa buyrun arkadaşlar

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
filtre için tavsiyem italyan king dragondur 6-7 marka kullandım en iyi seside performasıda ondan aldım fakat artık getirilmiyor galiba piyasada pek yok. Bu arada kullandığım en rezalet markalardan biride K&Ndi

OzanKILIC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
filtre için tavsiyem italyan king dragondur 6-7 marka kullandım en iyi seside performasıda ondan aldım fakat artık getirilmiyor galiba piyasada pek yok. Bu arada kullandığım en rezalet markalardan biride K&Ndi

K & N den kime sorsam memnun görünüyor aslında ancak ben kullanmadım. Apexi de ses iyi diyorlar onu denicem bakalım

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
king dragon u duydumu anılarım depreşiyor :)