Astra G Sahipleri Buraya

kasırqa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar şu sağ tarafa da sisi lambası takabiliyo muyuz orda ampul yeri yok takabiliyo muyuz yani ?

aesimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araca yarın ufak bir bakım yaptırmayı düşünüyorum. Önce hava filitresi değişecek, sonra LPG'ciye gidilip LPG filtresi değişim kalibrasyon, gaz ayarı yapılacak. Önerileriniz nedir? Ustaları tanımıyorum, kaliteli malzeme kullandıklarından nasıl emin olabilirim? Ve bu ufak bakım kaça mal olur ortalama? Bir fikri olan var mı?

aesimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava filtresi 30TL
arka kampanaların bakımı taşlanması 30 TL
balata spreyi 10TL
kelebek temizliği,
egr valfi temizliği,
bahşiş 10TL
işçilik 50TL
toplam 130TL

ayrıca LPG'cide

filtre değişimi+gaz ayarı için 50TL'ye anlaşıldı
sökerken yalama olan filtre kapağı(Lovato) tornacıya 30TL
bahşiş 20 TL (çok uğraştı)
toplam 100TL

Genel Toplam 230TL

sonuç: eskisinden daha kötü. bobin problemi ortaya çıktı. tekleme yapıyor. siz siz olun kaşınmayın aracınızdan memnunsanız hiç uğraşmayın derim...
Tamircilerden nefret ediyorum. Usta olabilseler ellerinden öperim o da ayrı mevzu.

fikri55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre geçmiş olsun bazen güvenip birşeyler yaptırdığında sonuç hüsranla noktalanabiliyo umarım sıkıntın cebin ve başın ağrımadan kısa sürede çözülür

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava filtresi 30TL
arka kampanaların bakımı taşlanması 30 TL
balata spreyi 10TL
kelebek temizliği,
egr valfi temizliği,
bahşiş 10TL
işçilik 50TL
toplam 130TL

ayrıca LPG'cide

filtre değişimi+gaz ayarı için 50TL'ye anlaşıldı
sökerken yalama olan filtre kapağı(Lovato) tornacıya 30TL
bahşiş 20 TL (çok uğraştı)
toplam 100TL

Genel Toplam 230TL

sonuç: eskisinden daha kötü. bobin problemi ortaya çıktı. tekleme yapıyor. siz siz olun kaşınmayın aracınızdan memnunsanız hiç uğraşmayın derim...
Tamircilerden nefret ediyorum. Usta olabilseler ellerinden öperim o da ayrı mevzu.

hocam istanbuldaysan buyur gell bızım oto tamırcıye babam kendısı oto tamırcıdırr eskı opel servısıyız zaten beklerım ne sorunun varsa herturlu cozerız

aesimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fikri, Metin çok sağolun agalar, İstanbul'a gelme şansım neredeyse sıfır ama bi gelebilsem arabaya çok şey yaptırabilirim ekstradan.
Dünkü bakım ve gaz ayarından sonra arabanın sıralı sistemden gelen tır tır tır sesi bir geliyor bir gelmiyor. mesela rolantideyken gelmiyor ama gaza basınca gelmeye başlıyor ayrıca usta mı kapattı bilmiyorum ama eskiden yol bilgisayarında cut off gibi 0.0 lt/100km değerini okurdum gece denediğimde 2-3 lt göstermeye başladı. Bu bana göre sorun değil de bujilerden arada bir ses gelmemesi beni korkuttu. Bugün yine gideceğim bakalım usta üstlenebilecek mi..

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
hayırlı gunler beyler bursada servıs sıkıntısı ceken arkadaşlara yardımcı oluruz :)

aesimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her zaman her yerde lazım olabiliyor valla. Allah bizi düzgün ustalara çattırsın...