Astra G Shark anten montajı

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Astra G aracıma eBay UK üzerinden köpekbalığı sırtı anten aldım. Anten süs değil, normal oto anteni.

16317d1390308993-astra-g-tekirdag-dsc_0001.jpg

Ark koltukların sağ ve sol üstünde köşelerdeki pandizotları ve tavandaki stop lambasını söktüm. Anteni alttan bir somun tutuyor. Sökünce anten çıktı.

attachment.php

Antenin içinden elektronik bir devre çıktı. Antenden bir kablo bu devreye giriyor. Devre de radyo sinyaliyle merkezi kilit sinyallerini ayırıp ayrı kablolarla araç içine aktarıyor.

attachment.php

Antenin içinden gelen kabloyu en dip kısmından kestim. Yeni antenin soketini de kesip kabloları çıkardım. Bu kablo radyo kablosu. Dışında örgü şeklinde sarılmış bakır teller ve içinde tek tel tek damar kablo var. Ortadaki bu kabloyu devrenin anten girişi olan kestiğim kabloya bağlayıp lehim attım. Örgülü kabloyu da bu orijinal bağlantıda elektronik devrenin metal gövdesine bağlı olan örgülü kabloya bağlayıp lehimledim. Böylece herşey orijinal sisteme göre olmuş oldu. İş bitince herşeyi izole bant ve üstüne yanmaz tesa bant ile sarıp tavan içine yerleştirdim.

attachment.php

Shark antenin altında lastik kısımlar var. Conta görevi görüyor. Ama nolur nolmaz deyip antenin geçeceği deliğin etrafına sıvı conta sürdüm. Ardından iç taraftan somununu sıkıp anteni sabitledim. Gayet şık oldu bence.

attachment.php

attachment.php

Bu arada eBay UK üzerinden aldığım bagaj altı kromunu da taktım. Irmscher marka olanın birebir aynısı. Bir tek logosu yok.

DSC_0006_zps4471c56d.jpg

DSC_0008_zps47f07e76.jpg

İnternette bu tür şeyler yapanların bazılarının araç rengine boyattığını gördüm. Ama aracın heryerinin bembeyaz olması bence hoş olmuyor. Tezat renkler daha iyi duruyor. O yüzden boyamayacağım.

Ekli dosyalar

• DSC_0002.jpg
    DSC_0002.jpg
    91.9 KB · Görüntüleme: 598
  • DSC_0001.jpg
    DSC_0001.jpg
    47.4 KB · Görüntüleme: 568
  • DSC_0003.jpg
    DSC_0003.jpg
    38.4 KB · Görüntüleme: 553
  • DSC_0007.jpg
    DSC_0007.jpg
    69.8 KB · Görüntüleme: 732
  • DSC_0005.jpg
    DSC_0005.jpg
    49.7 KB · Görüntüleme: 583

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok güzel olmuş iyi günlerde kullanın :)

birde bence arkadaki classic ve twinport yazılarını kaldırıp opc yazısınıda eski nesil logo ile degiştirirseniz cok daha güzel olabilir.

2ee9ca7f.jpg.html

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

birde bence arkadaki classic ve twinport yazılarını kaldırıp opc yazısınıda eski nesil logo ile degiştirirseniz cok daha güzel olabilir.

Aslında 1.4 Twinport yazıyordu. Rengi atmıştı. Sadece twinport yazısı alıp takmıştım. Ama dediğiniz gibi söksem de olur aslında. Ama OPC mi olsun Irmscher mi ona karar veremedim. Çünkü herşey irmscher.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

eBay UK üzerinden orijinal Irmscher logosu aldım. Normal Astra yazanlar gibi krom olanından bulamamıştım. Gri renk siyah gölgeli logo aldım. Bir de krom yazılar bir süre sonra pas akıtabiliyor. Orjinallerde bu uzun süre oluyor ama böyle daha iyi, hem farklı.

Classic, Twinport ve OPC Line yazılarını söktüm. Takarken farketmemiştim, OPC yazısı ile Line kısmı birbirine geçmeliymiş. Ayırınca sadece OPC kalıyor. Arabanın heryeri Irmscher olduğu için Irmscher daha iyi. Ön ızgaraya da orijinal irmscher logosu aldım ama daha kargoda, gelmedi.

attachment.php

attachment.php

Ekli dosyalar

• DSC_0009.jpg
    DSC_0009.jpg
    35.7 KB · Görüntüleme: 492
  • DSC_0008.jpg
    DSC_0008.jpg
    34.6 KB · Görüntüleme: 640

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz büyük gibi geldi bana Irmscher yazısı. Böyle daha sade daha uyumlu durmuş. Birde birşey sormak istiyorum yazıları çıkarttıktan sonra yapışkan değilde boyada iz kaldı mı yani eski yazılar belli oluyor mu? kendi aracımdaki astra classic 1.6 yazılarını söktüm fakat ziebarttan olduğunu düşündüğüm çukurlar kaldı. Yapışkan olmamasına rağmen eskiden ne yazdığı belli oluyor. Pasta cila ile halledilebilir mi?

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
biraz büyük gibi geldi bana Irmscher yazısı. Böyle daha sade daha uyumlu durmuş. Birde birşey sormak istiyorum yazıları çıkarttıktan sonra yapışkan değilde boyada iz kaldı mı yani eski yazılar belli oluyor mu? kendi aracımdaki astra classic 1.6 yazılarını söktüm fakat ziebarttan olduğunu düşündüğüm çukurlar kaldı. Yapışkan olmamasına rağmen eskiden ne yazdığı belli oluyor. Pasta cila ile halledilebilir mi?

Evet yazılar belli oluyor. Pasta cila yaptım, iyice yanına yaklaşıp bakınca belli belirsiz görülüyor.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet yazılar belli oluyor. Pasta cila yaptım, iyice yanına yaklaşıp bakınca belli belirsiz görülüyor.

teşekkür ederim tam kurtulmanın pratik bi yolu yok heralde böyle kabullenicez

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim tam kurtulmanın pratik bi yolu yok heralde böyle kabullenicez

Tek yol boyatmak. Soldaki classic yazısından kalan yerlere iğne ucu gibi rötuş boyasından sürdüm. Sonra fazlalıklarını çok ince zımparayla aldım. Ardından cilaladım. Şu an yok gibi birşey. Eklicem fotoları

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok iyi olur bende de o yazılar üstündeyken 3 kere ziebart yapıldı orda gerçekten preslenmiş yazı gibi belliler. eklediğiniz zaman bende yapmaya çalışırım. teşekkürler

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ön panjur Irmscher logom da geldi. Orijinal Irmscher. Panjurum da Almanya'dan FK Sport'tan gelmişti. O da orijinal ürün.

attachment.php

Adamlar üşenmemiş lazım olan herşeyi pakete koymuşlar. Panjuru silmek için alkollü mendil, yapıştırmak için uhu, yapıştırma kılavuzu.

Komple Irmscher olmaya az kaldı. :cool:

attachment.php

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    46.4 KB · Görüntüleme: 436
  • 2.jpg
    2.jpg
    37.2 KB · Görüntüleme: 583