Astra g stop lambasının orjinal üreticisi

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra g sedanların arka stopla lamba orjinal üreticisi hakkında tam bilgi edinemedim bazıları magneti marelli bazıları ise hella diyorlar. Bu konuda bilgisi olan var ise cevap verebilirlermi?

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Benim aracımdaki fabrika çıkışı üzerinde gelen orijinal GM. Lambayı söküp arkasındaki marka bilgisinin fotoğrafını eklenti olarak aşağıda ekledim. Ürün GM ama Yorka isimli firmaya yaptırmış. Pek çok parça böyle zaten. Mesela Delphi yazar, TRW yazar ama yanında da GM logosu bulunur. Hepsi orijinal fabrika çıkışı takılan parçalar.

Belki de model yılından da fark ediyor olabilir. Benim model olan 2005'ten itibaren bu Astra'lar Polonya'da üretildi ve Classic 2 diye satıldı. Belki 2005'e kadar olanlar Hella falandı, onu bilmiyorum ama orijinal parça yine de.

Ekli dosyalar

• DSC_0016.jpg
    DSC_0016.jpg
    38.1 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:)) kaç kişiye sordum (Yedek parça satıcıları) yorka'yı kimse söylememişti. Teşekkür ederim.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
:)) kaç kişiye sordum (Yedek parça satıcıları) yorka'yı kimse söylememişti. Teşekkür ederim.

GM zaten herşeyi kendisi üretemez. Pek çok tedarikçisi var. Bu da öyle. Ama tamamen orijinal. Yani yetkili servislerde de takılan ürünler. Yorka yazar ama altında GM logosu olur. Diğer parçalarda da durum böyle. Yedek parçacılar doğal olarak "orijinal GM abi" der ama mesela GM logosunun yanında o ürünü yapan firmanın adı vardır. Mesela camlarda GM logosu var ama Pilkington üretiyor.

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonunda magnetti marelli aldım arkadaşlar içinden çıkan stopların arkasında da yorka yazıyor ispanya üretimi.