Astra g titreme ve tekmeleme hastaliği

ob51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARKADAŞLAR.2000 MODEL ASTRA 1.4 KULLANIYORUM.2 AY ÖNCE ATİKER MARKA LPG TAKTIRDIM VE TAKDIRDIĞIMA BİN PİŞMANIM.ÖNCE 3.VİTESTE SARSINTI YAPMAYA BAŞLADI.GÖTÜRDÜM SERVİSİNE HATA YOK DEDİ.YENE YAPTI BAŞKA BİR SERVİS ENJEKSİYON SIRASININ YANLIŞ BAĞLANDIĞINI SÖYLEYİP DÜZELTTİ(GÜYA:D).BU SEFERDE 2.VİTESTEDE YAPMAYA BAŞLADI.TEKRAR SERVİSİN YOLUNU TUTTUM .BEYNİ (lpg) DEĞİTİRİP YENİ YAZILIM YÜKLEDİLER.AMA HALA DEVAM EDİYOR.BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.BU ARIZA ARTIK ÇOK RAHATSIZ EDİCİ BOYUTA ULAŞTI.ARABAYI KULLANMA EZİYET OLDU.(BENZİNDE BÖYLE BİR SORUN YOK.)

capuli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg ye karşiyim.bende de var bin pişmanim.sorun yaşamasamda arabama zarar werdiğine inanmaya başladim.

ob51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu anda çok pişmanim.sorunun çözümü noktasinda servisteki adamlarin bilgiside yok.ben tarif ediyorum şundan olabilirmi diye.internette yaptiğim küçük bir araştirmada opel araçlara atikerin uymadiğini hep sorun çikardiğini öğrendim.kiminde bendeki tekmeleme sorunu kiminde ariza lambasi yanmasi vs.bu konularda bilgisi olan arkadaşlar paylaşirlarsa sevinirim.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet atiker uyum sağlamıyo..
keşke brc taktırsaydın... zaten işi bilen ustalar arabanın astra olduğunu görünce brc olur buna diyo..

atikeri iade almazlar dimi. hani 15 gün içinde iade koşulu felan bunlarda olmuyo dimi.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ınanmıyorum atıkerın uyumsuzluğuna gayet ıyı bence bende kullanıyorum sız başka bir ustaya gösterın garantınız varken

kadett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buji kablosunu deiştirin (Uygun ve kesinlikle silikon olanlarından takın)
Kullanmış olduğunuz bujinin uyumunu kontrol edin (Gap aralıklarına baktırın )
Bujılerininizn çıkartıldığı esnadaki görüntüyü hafızanıza kazıyın siyahmı tatlı koyu gri mi yoksa tamamı ile sararmış bir metalmi ona bakın .
Ateşlemenizi kontrol ettirin .

ATEŞLEME !!!!!

ofeza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun ateşlemede de değilse son çare!

Buji kablosunu deiştirin (Uygun ve kesinlikle silikon olanlarından takın)
Kullanmış olduğunuz bujinin uyumunu kontrol edin (Gap aralıklarına baktırın )
Bujılerininizn çıkartıldığı esnadaki görüntüyü hafızanıza kazıyın siyahmı tatlı koyu gri mi yoksa tamamı ile sararmış bir metalmi ona bakın .
Ateşlemenizi kontrol ettirin .

ATEŞLEME !!!!!
Eğer tekleme benzin konumunda da var ise bu ateşleme sorunudur; işin kötüsü LPG de artarak karşınıza çıkar!
Benzin le çalışırken Kadett in bahsettiği kontrolü yapın!
Yok eğer tekleme halen var ise son dan bir önceki çare carbon clean,
Son çare ise sorun başlamadan önceki konuma döndürmeniz....

NoMoreSorrow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende astra ve atiker kullanıyorum.gayet memnunum.biraz şans biraz da ustadan kaynaklanır derim.geçmiş olsun.umarım en kısa zamanda halledersin.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARKADAŞLAR.2000 MODEL ASTRA 1.4 KULLANIYORUM.2 AY ÖNCE ATİKER MARKA LPG TAKTIRDIM VE TAKDIRDIĞIMA BİN PİŞMANIM.ÖNCE 3.VİTESTE SARSINTI YAPMAYA BAŞLADI.GÖTÜRDÜM SERVİSİNE HATA YOK DEDİ.YENE YAPTI BAŞKA BİR SERVİS ENJEKSİYON SIRASININ YANLIŞ BAĞLANDIĞINI SÖYLEYİP DÜZELTTİ(GÜYA:D).BU SEFERDE 2.VİTESTEDE YAPMAYA BAŞLADI.TEKRAR SERVİSİN YOLUNU TUTTUM .BEYNİ (lpg) DEĞİTİRİP YENİ YAZILIM YÜKLEDİLER.AMA HALA DEVAM EDİYOR.BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.BU ARIZA ARTIK ÇOK RAHATSIZ EDİCİ BOYUTA ULAŞTI.ARABAYI KULLANMA EZİYET OLDU.(BENZİNDE BÖYLE BİR SORUN YOK.)

fabrikasıyla irtibata geç seni düzgün bir ustaya yönlendirsin.

benim izmitde gitmediğim lpgci kalmadı. sonunda fabrikayı aradım (voltran) çağırdılar. gittim inan 5 dk da onlarca problemimi bi ayarla çözdüler. 2 yıldırda tık yok maaşallah.

ofeza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Garantisi olduğuna göre artık bu şemsiyeyi çalıştırmak en kolayı olacak