Astra g Triger Değişimi Hakkında Yardım

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaş bey usta çok çok önemli ancak ben trigeri, debriyaj setini aluçlardan aldım. Trabzon daki yetkili servise parçaları gösterdim. TÜM PARÇALARIN ORJİNAL OLDUĞUNU GARANTİ KAPSAMINDA TAKABİLECEKLERİNİ söylemişlerdi.

Ben de yıllarca Ankara'daki Opel yetkili servislerinden hizmet aldım. Kayda değer bir sıkıntı da yaşamadım. En son aracıma bir ilave yaptırmak istedim, ellerinde ihtiyaç duyduğum parçadan yoktu, onların yönlendirmesi ile parçayı başka yerden temin edip yetkili serviste taktırdım. Faturamın altında şöyle bir not vardı: (*) ile belirtilen parçalar müşteri tarafından temin edilmiştir. (Garanti ile ilgili bir not yoktu)

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendi başımız ağrımasın diye ileride allah korusun bir sıkıntı olursa nasıl çark ederiz diye yazmışlar...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yazıyorlar işte, elimizden birşey gelmiyor, sonuçta her zaman müşterinin başı ağrımıyor mu?

ÇAVDAROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazıyorlar işte, elimizden birşey gelmiyor, sonuçta her zaman müşterinin başı ağrımıyor mu?

ben de trigeri GM olarak internetten almış, özel serviste taktırmıştım. Bilgisayarda arabamla ilgili kısma "parçalar kendisi tarafından getirilmiştir." yazmışlardı. Sonuçta özel yada yetkili herkes kendini sağlama almaya çalışıyor. Yada öyle yazarak parçayıda kendinden alınması noktasında son dönemlerin güncel tabiriyle "mahalle baskısı" yapıyorlar..

Sonuç olarak ne hale geldik ki aracımızı gönül rahatlığıyla teslim edeceğimiz servis, usta bulmak imkansızlaştı bence okullarda özellikle meslek okulllarında "meslek ahlakı" dersi çok önemsenmeli. Ahilik müessesesi çok iyi incelenmelidir.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ben de trigeri GM olarak internetten almış, özel serviste taktırmıştım. Bilgisayarda arabamla ilgili kısma "parçalar kendisi tarafından getirilmiştir." yazmışlardı. Sonuçta özel yada yetkili herkes kendini sağlama almaya çalışıyor. Yada öyle yazarak parçayıda kendinden alınması noktasında son dönemlerin güncel tabiriyle "mahalle baskısı" yapıyorlar..

Sonuç olarak ne hale geldik ki aracımızı gönül rahatlığıyla teslim edeceğimiz servis, usta bulmak imkansızlaştı bence okullarda özellikle meslek okulllarında "meslek ahlakı" dersi çok önemsenmeli. Ahilik müessesesi çok iyi incelenmelidir.

Çok doğru, bu eğitim okullarda verilebilir (kısmen veriliyor da) ama özellikle de ağırlıklı olarak bu eğitime ailede başlanmalı, malüm ağaç yaşken eğiliyor, çocuklar aileden ve çevreden gördüklerinin etkisi altında kalırlar. Önlerindeki örnekler sağlam olursa fazla sorun yaşamazlar.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnsanın mayası bozuksa en kaliteli hamuru bile kullansan nafile maalesef :(

bozkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar diyelimki devirdaim motoru sağlam dedi usta sadece triger değiştik.ilerde bir sorun olurmu?devirdaim ilerde bozulursa gene motora zarar verirmi?

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elbette sorun çıkar..her ikisinin de belli ömürleri var.devirdaimi de değiştirin,120 civar birşeydi.

bozkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elbette sorun çıkar..her ikisinin de belli ömürleri var.devirdaimi de değiştirin,120 civar birşeydi.
servis sağlamsa değişmiyoruz dedi o açıdan sordum.triger kopsa motor gidiyor.ama devirdaim bozulursa nolur onu bilmiyorum.bir arkadaş bişey olmaz su akıtır gider değişirsin bozulunca demişti.büyük bir problem yaratmaz demişti.bende değişme taraftarıyım 120bin oldu araç.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
En azından kafan dinç olur. (yetkili servislerde takım olarak değişiyor)