Astra G Yağ Ölçümü Yardım!!!

Favorite

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı sabah hiç çalıştırmadan yağ ölçümü yapmıştım bilumum çubuğunun en altında gösteriyordu yani 1 lt civarı yağ istiyordu aracı çalıştırdım benzinlikten 1 lt yağ aldım yağı motora koymadan önce bir daha ölçeyim dedim bu kezde bilumum çubuğun en üstünde gösteriyordu anlamadım sorun ne 30-40 dakika bekledim tekrar ölçtüm yine tam gösterdi iki ölçümüde düz zeminde yaptım bu kafamı karıştırdı bu konuda bilgisi olanlara ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim ilginize.

Son düzenleme:

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor sogukken sabah ölçersen saglıklı değer elde edersin.motor sıcakken de stop ettikten sonra bi 10 dk bekleyip ölçersen yağ kartere süzülmüş olur yıne saglıklı deger elde edersin..tabi her ölçümde zemın düz oolmak zorunda;) snın sorununu anlayamadım aslında ben,aldıgın yagı ekledın mı eklemedın mı..
ekledıysen cubugun üstünde göstermesi normal zaten 4 aralık var yaklasık 1 lt yapar..eklemedıysen her ölçümde farklı cıkması anormal..cubugu yerıne ıyı oturtugundan emın ol dıyecem baska bişey gelmıyor aklıma!!

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keşke yağ eklemek yerine tam boşalttırıp tekrar sıfırlasaydın.

Favorite

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar almış olduğum 1 litrelik yağı açmadım yani hiç yağ eklemeden denedim.

Son düzenleme:

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba çalıştıktan sonra daha fazla yağ göstermesi imkansız gibi bişey.. acaba senmi bi yanlışlık yaptın..
yağı koymadan aynı işlemi bi daha tekrarla derim ben..

Favorite

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet kardeş bende onu çözemedim defalarca denedim hiç çalışmamış durumda en altta gösteriyordu zemin düzdü benzinliğe gittim geldim tam görünüyordu sonra tekrar denedim yine tam çözemedim bu nasıl oluyor. Cevap için teşekkürler.

Favorite

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ ölçümünü 3 saat sonra tekrar yaptım tam gösteriyor bu ne iştir yaa off

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk ölcümü yaptiginizda araba düz konumdamiydi yoksa hafif egimli bir yoldamiydi?