AsTra G ye Corsa B GSi manifoldu takma projesi...

AstRA_ZN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra kullanan bir ark ım Astra G ye Corsa nın B kasa Gsi larının manifoldu takıldığı zaman kayda değer bir performans artışı ortaya çıktığını söyledi.Ucuz yollu ve direk performan kazancı olan bi uygulama olması dolayısıyla kafama yatmadı deil.Hatta powerbox da takılınca bi hayli artış oluyormuş söylenilene göre.Konuyu paylaşmak istedim,bilgisi olan ark lar varsa paylaşım için yorumlarınızı bekliorum...

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece powerbox taksan yeterli manifoltla oynamana gerek yok
20ps veriyor x16xe motorda powerbox

rcp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı uygulamayı ben yaptım çok menunum.x16xel benim motorum.astra gsi emme manifoldu+mantzel powerbox yaptım.zaten mantzel yapcaksan gsi emmesi de koyman lazım.öteki türlü olmuo.ikisi bir yapılcak yani.arabanın gidişi çok değişti.dedikleri gibi varmış.ayrıca motordan çıkan sesi hondacılar duymasın:D

AstRA_ZN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı uygulamayı ben yaptım çok menunum.x16xel benim motorum.astra gsi emme manifoldu+mantzel powerbox yaptım.zaten mantzel yapcaksan gsi emmesi de koyman lazım.öteki türlü olmuo.ikisi bir yapılcak yani.arabanın gidişi çok değişti.dedikleri gibi varmış.ayrıca motordan çıkan sesi hondacılar duymasın:D
Aman diyim :)kaça maloldu kardeşim bu uygulamalar?

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astra gsi manifoltuna powerbox mı taktınız şimdi :confused:

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beygir gücü kaçtı kaç oldu ?

semihx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,6 motora nasil 2 litre emme manifoltu taktiniz? resim varsa cok iyi olur, bende bögle biseyler ariyordum.

corsa gsi ( x16xe ) ile astra (x16xel) arsindaki fark emme manifoltu ve bazi söglemlere göre ( emin degilim ) hava giris ventillerinin eksantiriginin dereceli oldugu. ps farki ise astra 100 gsi 106. bu durumda 6 ps in cok fark edicegini sanmiyorum. tabi powerbox uygulanmamissa.

girde astra gsi mafoltunu merak ettim, nasil oluyor hic duymamistim..

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hımm akıllıca .. bende isterem :) tabi ne kadara mal olduğu ve nasıl bir montaj gerektiğine dair detayda isterem:)

rcp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bir kaç fotoyla montajı açıklayım

astra g lerin normal emme manifoldu bu.yani standart bi astra g resimde görüldüğü yer kadar nefes alabiliyor.

rcp931jd8.jpg