Astra GTC 1.9CDTI- 34ZOR49

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trabzon forum avm :)

34ZOR49

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jantlardaki boya işçiliğini çok beğendim, replica olduğunu söylemeseniz orijinal sanmamak elde değil, çok yırtıcı duruyor arabanız. Tek üzüldüğüm şey ise CDC40 Opera sisteme nasıl kıydınız, benim için baya değerli bir cihazdır

çok teşekkür ederim. CDC40 evde duruyor.benden önceki sahibi taktırmış gayet memnunum :)

Ecufast iyi bir seçim olmuş

K&N yerine açık BMC hava filtresi düşünebilirsin (sesten ziyade daha fazla verim almak için)

EGR hem mekanik hemde yazılımsal olarak iptal edilmeli

Daha iyi bir jant seçimi olabilirdi (kendi fikrim tabi)

APP lerin sahte mühürlü olması polis açısından daha fazla sıkıntı yaratabilir çünkü hem APP hem sahte mühür olayı başka bir boyuta taşıyor cemiyetin mühür bastığı plaka tarzları belli bildiğimiz standart plakalar , mühürsüz olan APP ler takılmalı orjinal mühürlü (aracı ilk aldığınız zaman ki) plakalar bagajda taşınmalı bence ki bende öyle yapıyorum

Son olarak

DUMANSIZ GÜÇ , GÜÇ DEĞİLDİR

Ecufast candır.
dizel araçalarda kutu içi filtre hatta çoğunda oem filtre ile daha fazla verim alınabiliyor.
EGR zaten iptal.
Jantları replica da olsa hafifliğinden + bence yakıştığından dolayı seçtim.araçta spacer da var.
eski plakalar bagajda.bu yazı stilini gören polisler artık çevirmiyor.fransız vb modelleri durduruyorlar.
duman fazla fazla vardı ancak turboyu sıkıştırmak istemediğimden dolayı son susturucuyu takınca yakıtı ve basıncı kıstırdım.

teşekkürler :)

Arayıp da bulamadığım,bulsam da alamadığım motor-kasa kombinasyonlarından biri opelin. Ahh benim araç da 1.9 cdti olaydı. çalışmalar ziyadesiyle yerinde bana göre...Çünkü 1.9 cdti motor bu,boru değil..Stock haliyle bile pek çok yönden kalifiyeli bir eleman..Araca yapılan ekstraların çoğunun motora yönelmesi hoşuma gitti sözün kısası...Kazasız belasız kullanın...KM almış başını yürümüş ama böyle bir araçla gezmemek ayıp

Benim önerim; arka tamponun OPC tampon ile değiştirilmesidir..Harikulade olur,o zaman motorun hakkı da verilmiş olur...Bir de gereksiz derseniz,darılmam,katılırım; 1.9 cdti yerine 1.6 twinport yazısı ekleyebilirsiniz :D

Arkaya OPC tampon ve OPC Spoiler düşünüyorum ancak vakit+nakit meselesi :)

abi yolda nasıl zaptediyon o arabayı

:)

230 kere maşallah, Allah kaza bela vermesin, ağız tadıyla her daim.

Allah razı olsun,cümlemize :)

maşallah 10 numara araç gerçekten,yaptığın uygulamaları daha önce duymuştum yaklaşık 200-205 hp güç alındığı söylenmiş,eğer öyleyse tadından yenmez. Basınca yerinde durmaz yapıştırır koltuğa,basmayıncada yakıtı koklar gerçekten şahane araç nazar değmesin kazasız belasız :)

araç önceki setup la yani hybird turbo ile 230 hp vermişti. şuan kısık halde 180 civarında.

çok teşekkürler :)

ALLAH nazarlardan saklasın çok harika olmuş maşallah :rakir:
bende vectrayı satıp bu kasadan mı alsam çok hoşuma gitmeye başladı...

tek kapı sıkıntısı yoksa şiddetle tavsiye ederim.

gayet şık ve verimli olmuş maaşallah diyelim fazla söze gerek yok gibi

güle güle kullanin cantlar orjinal opc 18 olsaymis cok daha güzel olurdu diye düsünüyorum.ayrica merak ettigim bir sorum var .teyip cikartilip dvd doppel din takmissin bu durumda bc calisiyormu yani yakit degerlerin menzil anlik yakit degerlerini gürebiliyormusun eger hepsini görüyorsan ve sorun yoksa bu uygulamayi nasil yaptirdin merak ediyorum .servisten sordum böyle bir uygulamada bc yok olur dediler.tekrar güle güle kullanin 1.9 cdti zevkli bir motordur bende kullandim.

aracın üzerinde Necwox double var. aracın normal yol bilgisayarından bütün değerleri görebiliyoruz.direksiyondaki tuşların hepsi aktif durumda.
ben aldığımda bu şekildeydi:)

eyvallah :)

Maşallah canavar canavar! babuşlar şunu çok merak ediyorum o yürümez alt devirde süründürür diyen arkadaşlar şu arabayla kalksın bi :D şahsen ben kalksam ben eskişehire gidene kadar bu araç ankaraya geri döner :D

önceki turbo ile altlar çok doluydu 4 te gaza oturduğumda esp lambası yanıyodu.lastik dayanmıyordu ve üst devirlerde boost yetmiyodu. şuan takılı olan urbo 3.0 TDI larda kullanılan turbo altlar yazılım açıkken gayet rahat doluyor.bu turbodan en sevdiğim şey aktarmaya yükün binmemesi.boost geldiğinde kırıcı olmuyor :)

Maşallah güzel araç.. Serdar kardesiminde dedigi gibi opc tamponu cok iyi duracaktır;)

teşekkürler, imkan olduğunda olacak inş :)

Yapmasın can, biz bu haliyle kıskandık, opc yapsa köpürürüz hasetimizden :p

Yavaştan hepsi olacak :)

aynen :)

34ZOR49

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapilan modifiye cok yanlis turbo dizel bir arabada egzoz ile oynamak alt devirleri öldürür. Turbo büyütülmuş ama alt yapı yani intercooler ve borularinda oynama yok bunlar zaten degistirilse hem ekstra güç hemde sorunsuz bir alt yapı olurdu. Bence araç genel anlamda güzel ama replika jant kullanmak bence olmamış. Onun yerine gerçek o.z racing kullanmaniz hafiflik yönünden kalkislarda daha fazla avantaj sağlayacaktir. Yanlış anlamayin burda aracınıza laf söylemiyorum. Bana yapilan modifiye pek mantıklı gelmedi gibi. Kazasiz , belasiz , cezasiz sürüşler dilerim ...

bazı şeyler eleştirilmeden önce bence biraz araştırılmalı. o kadar emek harcanmış bir durumu bir anda bitirdiniz.ne deyim teşekkürler :)

Yapılan oynamalar çok mantıklı ve tüm devirlerde farkedilir güç artışı sağlamaya yönelik. Emme ve egzos manifoldları custom yapılmış, downpipe yapılmış ve Turbo 1.7 bar basınçla çalışıyor, blow off takılsa supralardan gelen o delirtici sesi almak mümkün(Standart basınç 0.7 bar civarı olsa gerek). İntercooler'ın büyütülmesi turbo lag ve turbo basıncında kayıp demektir, herşeyin büyüğü iyi olmuyor malesef.

açıklama için çok teşekkürler.araç şuan kısık halde. kıstırmadan önce 2 bar üstü fazlasıyla görüp sıkıntısızca kullanıyorduk zaten :) standart basıncı 1.4 biliyorum yanılmıyorsam.yani şuan araç orjinale yakın bir seviyede ancak büyük hacimli turbo+downpipe +70 mm egsoz var,her dizelin atacağı kadar duman atıyoruz şuan :)

Acikcasi dizel arabalara chip tuning den başka motor modifiyesi gitmiyor neden diyecek olursan 1 sportif olmuyor 2 yüksek devir çevirmediğin için zevk vermiyor 3 duman atmasi dizelde en nefret ettiğim şeydir. Bu kadar masraftan sonrada illaki kara duman alacaktır.

chiptuning den başka gitmiyor derken :) insanlar dizeli yükleyip 100-200 6.3 sec yapıyor.
sportiften kasıt?şuan aracım gidişiyle duruşuyla kullanımıyla gayet sportif bi araç.yol tutmasını söylemiyorum bile :)
devir çevirmiyor ama tork var :)
aksine duman atması da benim için en büyük zevk. sırf duman için cezaları göze alıp(denetimler çok fazla) yeniden açtırasım var :)

Maksimum gücü 4bin civarı devirlerde veriyor zaten, dizel motorun esprisi de yüksek devir çevirmeye hiç ihtiyacının olmamasıdır, sahip olduğu torku sayesinde düşük devirlerde yırtıyor ortalığı. kabul etmekte fayda var araca yapılabilecek en güzel motor midifikasyonları yapılmış, 1.9CDTI vectra sedan üzerinde bile fazlasıyla sportif bir görüntü veriyorken bu hot-hach kasalı araçta fazlasıyla iyi modlanmış halde bu motor sportifin ötesine geçmiş durumda. Ek olarak aracın sahibi duman atmadığını belirtiyor :)

bilen adamın hali başka tekrardan teşekkürler :)

tekrar belirtiyorum. oem 1749 olan turbo yerine şuan araçta 2260vk var. hacim büyük yazılım kısık olduğundan altlar cansız olduğu halde 160 lık tsı 80-220 de 7 boy rahat oluyor.
turbo upgrade yapılmadan downpipe+yazılım+egzoz+filtre ile dumanlayarak 230 hp ler alınabiliyor.
vectra cılar en azından yazılmlı binmeliler :)

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.cümlemize kazasız,belasız,cezasız günler :)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Görüntü olarak eksikler var demişsin ama,
Bence aracın bi eksiği yok :D Maşallah.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Valla hocam kusura bakma ben zaten modifiye işiyle ilgilenmem orjinalligi daha çok severim mesela 1.5 crdi aracim var onun vereceği güç bana fazlasıyla yetiyor zaten yapacağım maksimum modifiye chip tuning ve kutu içi performans olurdu . Ben tam tecrübe ile söylemedim biliyorum ama modifiye ile uğraşan arkadaşlarım var onlardan duyduğum gördüğüm kadarıyla yorum yaptım. Tekrar söylüyorum bozulduysaniz kusura bakmayın.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aybrskck

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı çok iyi biliyorum hemde açık zamanını kullananı fazlasıyla tatmin edip üstüne birde cevredekileri gidişiyle hayrete düşürmesi zaten bunca emeğin karşılığı bugün dizel arabalar typer s2000 gibi piyasada modifikasyonu defalarca tecrübe edilmiş araçları geçiyorsa zaten dizelin gücünü tartismamiza gerek kalmamış demektir ;)

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

34ZOR49

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Görüntü olarak eksikler var demişsin ama,
Bence aracın bi eksiği yok :D Maşallah.

teşekkürler:)

Valla hocam kusura bakma ben zaten modifiye işiyle ilgilenmem orjinalligi daha çok severim mesela 1.5 crdi aracim var onun vereceği güç bana fazlasıyla yetiyor zaten yapacağım maksimum modifiye chip tuning ve kutu içi performans olurdu . Ben tam tecrübe ile söylemedim biliyorum ama modifiye ile uğraşan arkadaşlarım var onlardan duyduğum gördüğüm kadarıyla yorum yaptım. Tekrar söylüyorum bozulduysaniz kusura bakmayın.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sıkıntı yok.bazı şeylere sadece kendi penceremizden bakmak yeterli olmuyor.:rolleyes:

Aracı çok iyi biliyorum hemde açık zamanını kullananı fazlasıyla tatmin edip üstüne birde cevredekileri gidişiyle hayrete düşürmesi zaten bunca emeğin karşılığı. bugün dizel arabalar typer s2000 gibi piyasada modifikasyonu defalarca tecrübe edilmiş araçları geçiyorsa zaten dizelin gücünü tartismamiza gerek kalmamış demektir ;)

aybars abi teşekkür ettim, aracı en iyi bilenlerden birisin.açık zamanında benden çok binmişliğin var :)

aybrskck

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok binmek degilde arkadan çok seyrettik gidişini :) daha doğrusu çoğu zaman peşinde kalıp seyredemedik bile :)

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kupon araba vallahi,kazasız belasız...
saab dan hastayım zati üstündeki makinaya....sesini çok merak ettim...