astra h 1.3 cdti 2006 28 krş yakıyor sizinki??

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Lpg'yi 2 liradan alınca benim 307 24 krş yakıyor şehir içinde.

Şirket aracı olarak bir dönem bende yeni symbol kullandım. Şehir içi 5,6lt/100km gibi bir tüketimi vardı. 1 yılda yaklaşık 40000 km yol yaptım. 15 krş yakıyor diyen ya hala lpg fiyatından hesap yapıyor ya da kullandığı güzergaha şehir içi denmez. Kaldı ki uzun yolda da 4,5lt/100km'nin altına düşmüyordu tüketim. Yani 15 krş diyen kişi verdiği para zoruna gitmesin diye az yaktığına kendinide inandırmış.

Bahadır İzmir'de şehiriçi trafiği (kent merkezine girmezsen) diğer illere göre çok rahat, o nedenle araçlar daha az yakıt tüketiyor. Mesela Ankara'dayken benim iş yerimle evim yakındı, mesai bitimi bir de eşimi iş yerinden almak için Ulus-Kızılay trafiğine girerdim, o zamanlar Vectra B ile 100 km de 15 litre civarında benzin tüketiyordum, aynı araç İzmir trafiğinde 11 litreyi geçemedi. Gelelim arkadaşın 15 kuruş iddiasına. Verdiği rakam bana da çok inandırıcı gelmedi ama elden fazla bir şey gelmiyor. Koskocaman adama amma attın demek de olmuyor. Arkadaş aracı hiçbir zaman zorlamasa da tüketim değeri bana da az geldi . Bana kalırsa ya eşi kendisinden habersiz araca yakıt aldı onu hesaba ilave etmedi ya da aracı satın aldığı bayi araca hediye olarak fazla yakıt koydu (aracın ortalama karma tüketimi zaten 4 litre civarı).

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar şehir içinde 1.3 dizel aracım doğru düzgün başmama rağmen 6.7 litre yakıyor 28km ortalama hızım var yani gaza basamadığım gibi bide çok yakması beni üzüyor sizinki ne durumda

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bence şehir içi değer olarak normal. Şunuda belirteyim şehir içi diyerek çevre yolunu kulansa bile 15 kuruşluk tüketim yakalamak çok zor nasıl ölçüm yapıyorlar merak ettim doğrusu:cool:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Dizel araçlar da şunu unutmamak gerek ısı değişimlerin de bu araçlar her zaman çok yakar birde kısa mesafe kullanılıyor ise normal değerden fazla yakacağı aşikardır arkadaşlar.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostlar bende citroen c4 1.6 Diesel 110 bg var.ortalama hız 21 tüketim 5.1lt/100km.motor epeyde canlı.hakikaten LPG kahrını boşa çekmişim.2 aydır yakıt almıyorum yahu [emoji1]

selahattin.ycl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazın Marmaris e gittim 4 kişi bir çocuk bagaj dolu. HB 1.3 dizel otomatik 17 kuruş yaktı. 1 ay önce Bosh marka hava akış metresi değişti ondan midir bilmem 4 kere cihaza bağlantı normal çıkmasına rağmen. Araba çok yakmaya ve hantal kalmaya başladı. Şu anda çok kısa mesafe 6.8 yakıyor . Yarın afyon a uzun yola çıkacam bakalım ne yakacak..

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evet afyon tatili bitti. Toplam 980 km yol yaptım. Yazın havaların sıcak olması ve yeni bakim yapmam sebebi ile aracim 4.1 lt ortalama yapmıştı. Bakım in üzerin den 7500 km geçtikten sonra ki değerler de 4,7 lt ortlama yakıt tüketimi olmuştur .

Gelelim ucuz yakıt işine giderken opet ten aldım 3.80 den gelirken Çek oilden 3,39 dan ki silivri den de çekoil den alırım. Km farkı ya da performans farkı hissetmedim. Gerçi 120 km yi de kolay kolay geçmem.

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi