Astra H 1.3 CDTI alinacak, yardım eder misiniz?

barisazapci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Adım Barış, Ankara'da yaşıyorum. Yaklaşık 4 yıldır 1999 Opel Corsa (ilk aracım) kullandıktan sonra aracı yükseltmeye en sonunda karar verdim. 38,000 üstünde para harcamak istemiyorum ve mümkünse 35,000 civarı harcama ile işimi tamamlamak istiyorum. Yurtdışında çalışıyorum ve senede 4-5 ay sadece Türkiye'de kalıyorum. Benim dışımda da aracı kullanan yok. Geçen 4 senede sadece 13000 km civarı yaptım Aracı fazla kullanmamama rağmen dizel almak istiyorum çünkü her istasyona gittiğimde cüzdanımın çok fazla hafiflemesini istemiyorum, ayrıca dizeller satarken de daha yüksek fiyata satılıyor o açıdan bir problem olacağını düşünmüyorum (ilk sorum burada, başka bir düşüncesi olan? ). Aslında yeni kasaların daha alımlı gözüktüğünün farkındayım. Ama hem motor, hem vites, hem de yakıt beni Astra H 1.3 CDTI'a getirdi (burada da ikinci sorum var, başka bir araç tavsiye edecek olan var mı? ). 1.3 motor ile yarış yapamayacağımın farkındayım, buna gerek de yok zaten. Araca en fazla iki kişi binecek, genelde şehir içi (fazla yokuş yok) bazen de şehirdışında kullanmak istiyorum (Ankara-İzmir). Dolayısıyla motor gücü yeterli sanırım (üçüncü sorum da burada, hakikaten yeter mi? ). Biraz fiyat araştırması yaptım, sonuçlar aşağıda. Tamamı eski kasa, 1.3 CDTI easytronic. Genelde tek farkları yıl ve km. Bır tanesi yandan kazalı iki kapı değişmiş. Sizce büyük bir sorun mudur? Hangi aracı tavsiye edersiniz: Son iki sorum da şöyle: Araçlar genelde 60,000 km öncesi satılıyor. Bu araçları 60000 bakımı çok mu pahalıdır * bir de ESP tüm araçlarda bulunur mu, bir arabada olup olmadığını anahtarı taktığımda ESP ışığından mı anlayabilirim sadece?
Şimdiden çok teşekkürler!

1--- 2010 model* 34000 km *35,000 TL (iki parça boya, değişen yok)
2--- 2010 model* 28000 km *35,000 TL (yandan hasarlı, iki kapının orjinaliyle değiştiği söyleniyor)
3--- 2008 model* 59000 km *32,500 TL (iki parça değişen, kaput ve çamurluk)
4--- 2011 model* 47000 km *37,500 TL (boya, değişen yok)

hakan027

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
4--- 2011 model* 47000 km *37,500 TL (boya, değişen yok)
en temiz araba usta eli değmemiş arabadır bana göre. ben olsam bu aracı alırım sadece motor kaputu değişmiş araba gaziantepte 1500tl ekisğine satılıyor. benim tavisyem bu...
esp bildiğim kadarıyla üst donanımlarda sunuluyor..
motor ne yetersiz ne de çok iyi yokuşlarda yazları klima açıksa klimayı kapatıp çıkıyorum motoru zorlamamak için zorlarsan klimayla da çıkıyor.

Son düzenleme: