Astra H 1.3 cdti mi yoksa 1,6 benzinmi?

mmr40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba. astra h almayı düşünüyorum. kullanıcıları tavsiye ederlermi? birde merak ettiğim dizel olanları nasıl 1.3 ve 1.7 olanlar. alsam sıkıntı çıkarırmı kullanan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum. kısacası benzin+lpg mi yoksa dizelmi? şimdiden teşekkürler..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kadar gitmiyor çekmiyor densede 1.3 cdti ekonomı + düşük vergi dilimi

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çeker rahatlıkla çeker , kalkıp 2bin-3bin motorlu arabalara kafa tutmaya calısılmadıgı hallerde kendı kasasını ceker götürür ... Bunun uzerıne cok yazılıp cızıldı forumda baya konusuldu gerçi biraz konu arastırması yapıncada görebilirsiniz ...

diğer yandan ;

1.3cdti yakıtta ıyıdır vergıde de öyle ,
1.6 benzınlı modelı ıse lpg varsa gayet iyidir tuketımı daha uygun gelebilir ... secim sizin ama sadece benzınlı bınmek anlık benzın fıyatlarını dusunursek astra benzınlıde gereksiz kanımca ..

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senede kaç km yapacağınıza ve aracı kaç sene kullanmayı planladığınıza bağlı.

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hic dusunmeden 1.3 dizelini alirdim bence fevkalade guzel bi motor 6 ileri vites koymalari mukemmel olmus uzun yolda cok etkili olsa gerek ayrica turkiye standartlarinda dusuk vergi bence kesin 1.3 cdti

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim kendi görüş ve izlenimlerimde dizel ve lpg arasında tüketim olarak fiyat farkı yok,elbette arkadaşların dediği gibi ne kadar kulanılacağına yol alacağına bakılır,ama yılda 10bini geçmeyecekseniz lpg li alın derim,hem dizele göre nerden baksanız satışta fiyat olarak 3 bin fazlası var,ha tabi satarkende 3 bin fazla satarsınız :)
benim tek bildiğim şu anda dizel ve lpg arasında 1-2 liradan fazla oynamaz normal şartlarda
eniştem sanırım astra h alıcak sizin gibi ve benim görüş ve teorime göre(hiç dizel kullanmadım :D)lpg li alıcak

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ebnzinli aldım çok yakıyo 10 km yol gidiyorsun ibrede göz görülür bir hareket oluyor bence dizel alın kesinlikle lpg taktırıpta arabanın orjinalliğini bozdurmayın

tayfun35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede senede yapacağınız yola bağlı.
dizelin avantajları var ama benzinlininde var.
dizelin bakımı daha pahalı benzinliye göre bu gün zaten benzin ile dizel nerdeyse çok yakınlaştı litre fiyatları. bence iyi düşünün.
benim gibi biraz hız merakınız var ise benzin derim adam tofaşla yan yana kalktılar tofaş adamı geçti gitti dizel yetişecem diye uğraştı. böylede bi yanı var.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CDTI .

Bakım fiyatları benzinliyle aynı hatta 60 bin Bakımı daha ucuz.

Honda civic otomatikle kalktı 2 boy fark attı.Böylede bi yanı var.