Astra H 1.3 CDTI Oksijen Sensörü Arızası

opelas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Opel Astra H 1.3 CDTI aracımda Oksijen sensörü arızası veriyordu. Oksijen sensörünü söküp incelediğimde 5 kablodan 3'ünün koptuğunu farkettim.

Aldım parçayı elektronikçiye götürdüm. Kablolar alüminyum olduğu için lehim yapılamadı, tutmadı. Ben de sinirlendim japon yapıştırıcısı ile yapıştırdım kabloları.

Şu an araçta oksijen sensörü ve oksijen sensörü ısıtıcı devresi arızası mevcut. Sorularım şu şekilde arkadaşlar, bilenlerden yardım rica ediyorum.

1- Japon yapıştırıcısı ile bu iş olur mu ?
2- Eğer olursa, parçayı taktıgımda direk arıza kaybolur muydu, yoksa arızayı bilgisayar ile sildirmem mi lazım olup olmadığını anlamak için ?
3- Japon yapıştırıcısı sürdükten sonra dönüşü var mıdır ? Bunu tamir edebilecek oto elektronik tamircisi bulabilir miyim ?
4- Yeni oksijen sensörü araştırdığımda, NGK marka 310-360 TL , Orjinal GM 700TL gibi fiyatlar aldım. İnternetten bulduğum bütün çıkmacıları aradım parça ellerinde yok. Bu parçayı en ucuz nerde bulabilirim ?
5- Benzinli Astraların oksijen sensörü 120 TL iken dizelinki neden 360TL ?

Teşekkürler.

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
japon yapıştırıcısı ile o iş olmaz,kablolar aliminyum olmaz,muhtemelen elektronikçiniz havyasının gücü yetmemiştir.Parça kablo kullanarak ulama yapın.

muratcaglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş parça tamir olsa bile arıza ışığı yandıysa bilgisayarla sildirmen gerekecektir