Astra h 1.3 kullanim rehberi

xyz0101

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 araçta yaşadıklarımı yazdım, konuyu açan arkadaşın yazdıkları ise genelde 2007 altındaki cdtilerin kronik sorunları, oradaki sorunların sadece bir iki tanesini ben yaşadım.

korzobom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çoğu geldi basıma.
gecen döşemecıye gıttım.konu ses tıkırtılardan acıldı adam dedı kı bu kapıların ıcınden gelebılecek ses yoktur dedi.ses cam tavandan gelıyor dedı.acıp bakmak gerek dıyor.panoramık tavan da calısmıyor 300-400 arası tutar dedı.

dedıgım gıbı opel parasını hak etmeyen bır marka...

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Problemlere olan esprili yaklaşımınıza hayran kaldım. :)

aduken

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunların hepsi senin başına mı geldi yoksa sende başka bir yerden kulaktan dolma sorunları burda dile mi getiriyorsun?? valla bu sorunların hepsini bir arabada yaşadıysan git bir kurban filan kes bence şansa bak ya :)

hepsini bizzat yaşadım. hatta unuttuğum bir tane var, bir keresinde 110km hızla giderken araç gazdan kesti, gaz pedalı 7-8 saniye işlevini yitirdi, kendimi sağ şeride zor attım. bir daha tekrar etmediği için üzerinde durmadım.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadasim astradan yana (cdti) baya dertli gecmis olsun...olur butün araclar her markada olur..hele piyasaya cikan ilk modellerde..önceki bir konuda da yazmsitim...
evelden 1995 yillarina kadar 10 senede bir model cikardi..ve o arac agir testler sonucu piyasaya sürülürdü..simdi rekabent yüzünden 4-5 senede bir model cikariyorlar..
sonucmu??? test sürücüsü alici tabiri caiz ise keriz müsteri oldu..iste görüyorsunuz geri cagirmalar bütün markalarda var..hatalar ilk cikan müsterilerdeki verilerle sonraki yillarda düzeltiliyor...ben almanyanin en iyi firmasinda calisiyor ve sifir siparis ile aldigim araba 9 ayda neler cikardi..kendim biliyordum üretimdeki kalitenin düsmesini baskilar kaliteden tavizler..vs.bunlari anlatsam agziniz acik kalir..
ben 2009 yani son yilinin modelini aldim su an 16000km gecti hic bir problemim olmadi ve cok memnunum...alin yeni cikan bir markanin yeni modelini o da bas agirtacagi kesin...

aduken

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haklısın selim, yeni kasa araç alırken 2 kere düşünmek lazım. 1-2 sene bekle, araç rüştünü ispat etsin öyle al.

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta sorunlar olabilir tabikide.. eğer imzanızdaki araç sizinse koltuğun rahatsız etmesinden falan şikayet etmenize anlam veremem.. çünkü taktığınız jantlarla koltuk size rahatsızda gelebilir yada arabanın her yerinden çızırtı çatırtıda gelebilir..... diğerleri için geçmiş olsun..:)

ED41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaaa bizim astralan çin yapımımı:):) avusturyadan akraba geldi adam bide astra vagon cdtı 1.3 kullanıyor 269.000 de çok memnun arabadan hiç bir sorunla karşılaşmadım diyor...ben de şikayetlerimi sıralayınca(parklar açık iken korna çalmama ve turbo valfi...açıkcası başka bir sorunla karşılaşmadım birde altarnator kasnağını son anda hallettik:))şaşırdı adam...ben memnunum az yakıyoya herşeyi unutturuyo demek:):)şaka bir yana yaşanılan problemler bir gerçek...

çesil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni çıkan bir model 1-2 yıl alınmaz arkadaşların dediği gibi.çünkü sorunlar biz müşteriler tarafından bulunup serviste gideriliyor malesef.şuanda piyasada olan rekabetten dolayı araçlar tam test edilmeden satışları başlıyor ve biz müşteriler (mağdurlar) test etmiş oluyoruz araçları.sanırım astra h da 2008-2010 modellerde böyle sorunlar pek yok.forumda bakarsanız bir sürü cim den kaynaklanan ve marş motorondan kaynaklanan sorunları bulursunuz.ama şuan bu sorunlar pek yaşanmıyor sanırım.

koherans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Analtım mükemmel aynen değin gibi...

Bugün forumda gezinirken 2 sene önce açtığım konu tekrar hortlamış, görünce yine sinirlerim bozuldu.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=34895

Genelde eleştiriler arabanı almadan önce iyice inceleseydin kardeşim tarzında olmuş. Tabi ki bizde inceledik arabayı alırken az değil, 38binTL verdim 5-6 sene önce. dergilerden internetten araştırarak yada test sürüşüyle falan olmuyor bu işler. o koltuğa oturup en az 2-3 ay kullanmadan aracı tanıman çok zor. Tekrarlıyorum, bu kadar para vermeden daha keyifli bir araba alabilirmişim o yüzden, ŞAHSEN OPEL ALDIĞIM İÇİN PİŞMANIM. ilk topicte yine insaflı davranmışım herşeyi yazmamışım. Yeni kasaları bilmiyorum düzelttilermi ama en azından 2. el olarak astra 1.3 alacak arkadaşlar dikkatli okusun.

ASTRA H 1.3 CDTI KULLANIM REHBERİ

* ilk iş orjinal teypten kurtulun, zamanla abs, korna ve selektörle garip bi arkadaşlık kuracak teybiniz.

* acil bi durumda kornaya basmak için boşa uğraşmayın, selektör atın yada camı açıp bağırın.

* ön koltukta yolcunuz yoksa koltuğun üstüne bi örtü serin, telefonuzu, sigaranızı, bozuk paraları vs orda muhafaza edin.

* ön direkler yüzünden görüş açınız az olacak koltuğu yükseğe ayarlayın böylece jip kullanıyor hissine erişeceksiniz.

* sürücü koltuğunuz bir süre sonra size rahatsız gelmeye başlıyacak hele arka koltukta yolcu varsa sakın uzun yola çıkmayın, (ucuz_ucakbileti.com)

* araba zor çalışıyosa, büyük ihtimal marş motorunuz hatalı üretimdir hemen yetkili servise gidin. (bedava)

* bir gün kaputtan garip sesler gelecek korkmayın, şarj dinamo kasnağı çatlayacak yaklaşık 60bin km civarı, hemen yetkili servise (mastercard)

* bir gün göğüsten ve gösterge paneli civarından, titreme, vızıldama, şakırdama, cızırdama gibi garip sesler gelmeye başlıyacak. fazla kurcalarsanız sesler dahada artacak o yüzden sesleri duymaya başlayınca zaman kaybetmeden radyonun sesini açın.

* bir gün arabanızın dizel motoru, traktör motoru gibi ses çıkarmaya başlıyacak. bor power, silk power, Calgonit power ne bulursanız kullanın ama geçici çözüm olacak.

* arabanız 1. vitese zor geçiyorsa kırmızı ışıklara yakalanmamaya çalışın.

* bazı günler arabanız hantallaşacak, yığılacak ama siz alttan alın, aybaşıdır bi süre sonra normale döner.

* bir gün arabanızın altından uğultu gelmeye başlayacak, sakın boşu boşuna karter delindimi diye arabanın altına girmeyin yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermeyin.

* zamanla yakıt sarfiyatınız artacak, biraz forumu kurcalayın çözersiniz.

* klima açıkken kırmızı ışıkta stop ediceksiniz, sakın bozuntuya vermeyin klimayı kapatıp ortamdan alabildiğine uzaklaşın.

* yetkili servise pek yolunuz düşmez ama yinede es kaza giderseniz söyledikleri fiyata boşuna itiraz etmeyin. onun yerine internetten gerekli parçaları temin edip özel servise gidin. lokantaya evden yemek götürmek gibi yani.

* farları açınca yağmur sensörü devre dışı kalıyorsa, silecekler, korna ve teybiniz durduk yere saçmalıyorsa ya cin problemi yada cim problemi yaşıyorsunuz. cin için hocaya, cim modülü için servise gidin.

* Arabanızın yol tutuşuna, torkuna ve dış görünüşüne dil uzatan biri olursa bu yazdıklarımı unutun aracınıza sahip çıkın.

benim ve birçok arkadaşın yaşadığı ortak sıkıntılar bunlar. varsa unuttuklarım sizde yazın. Opel fanatiği arkadaşlar: eleştirilerimizi kişiselleştirmeden yapalım ki, bu arabayı alacak olan insanlara doğru fikirler vermiş olalım. Merak etmeyin arabalarımızın 2.el piyasası düşmez bu yazılanlarla. saygılar..
..................................................................................................
Bu tip anlatımlar.bizim için en iyi anlatımlardır diyor ve aynen katılıyorum......