Astra H 1.6 Trafikte Silkeleme Sorunu

mucahittokgoz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Aracım Astra H 1.6 Benzinli 2004 Model Twinport 105hp Manuel vites
Lpg yok 132 bin kmde.
Aracımda sıkışık trafikte silkeleme problemi var. diyelim önüm dolu çok hızlanamıyorum dur kalk gidiyorum, gaza az basmam lazım aşırı şekilde tekleme yapıyor. Bu 1-2-3 viteste aşırı fazla. Ama hızlanırken veya uzun yolda perfonmansta en ufak problem yok.
Değiştirdiklerim;
-Boğaz Kelebeği GM
-Bobin GM
-Bujiler GM

Ama yinede çözemedim bu sorunu lütfen yardımcı olun kafayı yemek üzereyim. Trafik görünce psikolojim bozuluyor artık.

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam selamlar . Manifold üstündeki Twinport kelebeği takılı kalıyor . Araca yeterli hava girmeyince araç boğulur gibi tekliyor . Özellikle düşük devirde aktif olduğundan uzun yolda yüksek performanslı kullanımda sorun çıkarmaz . Kimileri direkt iptal ediyor . Kimiside tamir ettiriyor. Youtube aratırsanız daha kapsamlı videolara ulaşabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: cenk artem

Hüseyin T

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Akü tablası altında debriyaj hidroligini kontrol ettirin ve mümkünse cihaz ile hava alma işlemi yaptırın.

mucahittokgoz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar çok teşekkürler. Bilgi amaçlı yazıyorum belki konuya giren arkadaşlara yardımcı olur. Sorunum twinport temizliğiymiş. Manifoldu söküp hava kanalları kurum bağlamıştı temizledik saat gibi oldu hiçbir problem kalmadı. Maliyeti 2500 tl tuttu.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
sorun çözülüp de burada bilgi verilince başkaları da yararlanıyor.