Astra H alınır mı?

orkun_ckale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar foruma yeni üye oldum ve yaklaşık 1aydan beri astra h arayışı içerisindeyim. Piyasada temiz araç bulmak biraz zor oldugu için bulursam hemen alıcam o vaziyete geldik :) sahibinden.comda 2tane ilan var 2sinde birisi büyük ihtimal alıcaz. Biraz yardımcı olabilirseniz sevinirimm. 1.araç 2006 model gri renkte cam tavan sanruff full bir araç km si 95.000 fiyatı 27.250istiyor kaza değişen yok yazıyor enjoy paket ama tabiki serviste yada saniyede bir yerde baktırmadan almam. 2.araç 2006 model siyah cam tavan sanruff bu araçta full km si 110.000de sağ ön kapıda ufak lokal boya var elegance modeli fiyatı 30.000tl biraz. Opel'lerde kronik bir arızası varmıdır. Birde bakım fiyatları hakkında bilgisi olan yazarsa çokk sevinirimm.. Herkese kazasız belasız günler greatt

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra H alınır mı?

j kasa varken h kasa alınmaz bence tercih meselesi görüntü olarak bence astra g ve j kasadan daha kötü h kasa

bjk675

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

imkanın varsa 0 ını al. konfor paketli...

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ha 1.3 Astra H almışsın Ha 1.3 Astra J.Arasında tasarım ve iç mekan farkı var.Bir de H kasadaki 1. vites sıkıntısını J kasada çözmüşler.O kadar.1.6 Dizel Astra J gelinceye kadar ben J kasa almayı düşünmüyorum.Opel satış stratejisini değiştirmeli artık.
H kasa'nın kronik sorunları da şöyle.
Dizeller'de Turbo Vakum sensörü.Motoru stop ettikten sonra 5 saniye devam eden uğultu sesi.
CİM Modülü.Astra'H ın üretimi bitecek hala bir çözüm bulamadılar.Tek çözüm servis kelepçe takıyor.
Hava sirkülasyon klapesi.2004 yılından beridir piyasada olan Astra'nın bütün hava sirkülasyon klapesi kırık.Motoru zorladığı için plastik aksamı kırıyor.Tamir edilebilir.Google'da araştırırsanız bulursunuz.
Turbo sorunu var bir de ama benim başıma hiç gelmedi.Islık sesi gibi bir ses geliyormuş.
Tavan yük kapakları kırılıyor.Tazyikli suda kırılıp uçuyor.Benim başıma hiç gelmedi ama çoğu Astracı bu kapaklardan çok şikayetçi.
Araç bütünüyle güzel ama Opel'in yedek parça olarak en sorunlu araçlarından bir tanesiydi Astra H.
Benim aklıma gelenler sadece bunlar.

orkun_ckale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hrnaltinsoy link' Alıntı:
Ha 1.3 Astra H almışsın Ha 1.3 Astra J.Arasında tasarım ve iç mekan farkı var.Bir de H kasadaki 1. vites sıkıntısını J kasada çözmüşler.O kadar.1.6 Dizel Astra J gelinceye kadar ben J kasa almayı düşünmüyorum.Opel satış stratejisini değiştirmeli artık.
H kasa'nın kronik sorunları da şöyle.
Dizeller'de Turbo Vakum sensörü.Motoru stop ettikten sonra 5 saniye devam eden uğultu sesi.
CİM Modülü.Astra'H ın üretimi bitecek hala bir çözüm bulamadılar.Tek çözüm servis kelepçe takıyor.
Hava sirkülasyon klapesi.2004 yılından beridir piyasada olan Astra'nın bütün hava sirkülasyon klapesi kırık.Motoru zorladığı için plastik aksamı kırıyor.Tamir edilebilir.Google'da araştırırsanız bulursunuz.
Turbo sorunu var bir de ama benim başıma hiç gelmedi.Islık sesi gibi bir ses geliyormuş.
Tavan yük kapakları kırılıyor.Tazyikli suda kırılıp uçuyor.Benim başıma hiç gelmedi ama çoğu Astracı bu kapaklardan çok şikayetçi.
Araç bütünüyle güzel ama Opel'in yedek parça olarak en sorunlu araçlarından bir tanesiydi Astra H.

Bilgilerinizz için çokk teşekkürlerr. Kafamdaki bütün soru işaretlerine deyindiniz  bravoo

orkun_ckale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

maximum 35.000tl ye ne önerirsiniz pekii?? alıp satan biri değilim aldıgım zaman 4sene arkama bakmayacagım birsey olsun istiyorum.. corsalara baktım aracın en full donanımlısında bıle arka camlar otomatık degıl 35.000tl verıyosunuz ama camlar otomatık degıl onu eledım 2004 vectra falan bakıyorum onlarda bakım fıyatları nedir pek bir bilgim yok...

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Rica ederim.Kullanan biri olarak alıcıyı bilgilendirmek istedim.

Kronik sorunlarını söyledim diye Astra'dan çekinmeyin.Bende kullanıcısıyım.Maşallah aracım 76bin de oldu ufak tefek sıkıntılar dışında hiç üzmedi beni.Düşük km temiz bir Astra H bulursanız alın derim.Düşük km li Cosmo bulursanız kaçırmayın.Yoksa eğer Elegance alabilirsiniz.

orkun_ckale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Rica ederim.Kullanan biri olarak alıcıyı bilgilendirmek istedim.

Kronik sorunlarını söyledim diye Astra'dan çekinmeyin.Bende kullanıcısıyım.Maşallah aracım 76bin de oldu ufak tefek sıkıntılar dışında hiç üzmedi beni.Düşük km temiz bir Astra H bulursanız alın derim.Düşük km li Cosmo bulursanız kaçırmayın.Yoksa eğer Elegance alabilirsiniz.

elegance modelini buldum bir tane 110.000km de cam tavan full bir araç 30.500tl istiyor fiyatı nasıl peki

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turbo selenoid valfi 2011 de revizyondan geçti. artık eskisi gibi sorunlu değil.
cim sorunu 2010 sonrası üretimlerde eskisi gibi bozulmuyor. benim 2008 aracımdaki halen orjinal.
hava klapesi 2009 da revize edildi. revize edilen klape kapagına stoper eklendi. artık bozulmuyor.
tavan yük kapakları kendisi uçmaz genelde 3. şahıslar tarafından uçurulur ama başıma hiç gelmedi.

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

orkun_ckale link' Alıntı:
elegance modelini buldum bir tane 110.000km de cam tavan full bir araç 30.500tl istiyor fiyatı nasıl peki

Aracı canlı görmek gerek.Fiyat normal gibi sanki.

Cosmo link' Alıntı:
turbo selenoid valfi 2011 de revizyondan geçti. artık eskisi gibi sorunlu değil.
cim sorunu 2010 sonrası üretimlerde eskisi gibi bozulmuyor. benim 2008 aracımdaki halen orjinal.
hava klapesi 2009 da revize edildi. revize edilen klape kapagına stoper eklendi. artık bozulmuyor.
tavan yük kapakları kendisi uçmaz genelde 3. şahıslar tarafından uçurulur ama başıma hiç gelmedi.

Selenoid valfi değiştirince problemi kalmıyor ama fabrika çıkışlılarda sıkıntı var.
CİM'lerdeki sorun kelepçe takılarak çözülüyor ama ne kadar daha gider bilemem.
Hava klapesinde tam emin değilim ama 2010 sonrasında da bence çözmemişlerdir.Benim aracım 2009 Ağustos çıkışlı bayiden.Haziran ya da Temmuz ayında fabrikada üretilmiş.
Tavan kapaklarından çok şikayet duydum.Tavana tazyikli suyu tutunca kapağın kırılıp uçtuğunu söyleyen çok kişi duydum.Uçmaması için Silikon vb. yapıştırıcılarla çözüm buluyorlar.
Benzinli Astralarda da manifold sıkıntısı mı ne var.100 binden sonra çıkan bir arıza.Hata kodu bile aklımdaydı ama unuttum.