astra h aynanın içini açma

daukan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sağ dikiz aynasını söküp içini açmak istiyorum. kumanda ederken takılıyor büyük ihtimalle motorlarda birsey var.
nasıl acarım içini zarar vermeden?

Son düzenleme:

redshare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Apartmandaki benim komsulardan birisi sag olsun iyilik yapacagi tutmus herhalde, benim de senin gibi bir istegim oldugunu dusunerek, yanima park ettikten sonra cat diye kapiyi acmis ve acik olan sol dikiz aynamin uzerinde yapistirmis kapisini.

Sonuc mu? 2 parca olan dikiz aynasinin ustteki parcasi yukariya, alttaki parcasi da asgiya dogru kayikti.

Bu sayede ici acilmis olmustu aynamin :)

Megersem bunlar gecmeli imis. Zor zor ugrasarak takabilmistim. Ama fabrikasyon olan diger dikiz aynam gibi olmadiysa da hemen hemen hic farkedilmiyor acildigi..

redshare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kumanda ederken takilmak su sekilde mi? En azindan bendeki durum su:

Sag dikiz aynasini kapimdaki kumanda tusundan en asagiya kadar indiriyorum (kaldirim kenarina park ederken sag arka lastigi surtmemek icin). Sonrasinda yukariya kaldirmak istedigimde biraz kalkiyor ve tik tik tik diye atiyor.

Ben de kumandasiz olarak elimle zor kullanmak yolu ile yukariya kaldirmak zorunda kaliyorum aynayi. Zaten artik da yapmiyorum bunu. Aynaya zarar. Ayni sekilde duruyor hep ayna...

astramonster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de oluyor aynı takılma. acaba bu arızamı yoksa aynanın dönüş sınırını aşmasından dolayı olan bişeymi.

redshare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepimizde varsa bu, ayna motorunun calisma prensibidir demek ki bu durum :(

daukan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde sorunum takılma idi.
demekki yalnız değilmişim :(