Astra H Bagaj Kapağı Problemi

Stranger_217

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 astra h aracımın bagaj kapağı kilitli kalıyor düğmenin oralara vurunca açılıyordu bazende arabayı kilitleyip açtığımda bagaj kendi kendine açılıyordu. Geçenlerde bir ustaya gösterdim. Usta bagajı söktü bunun bagajdaki merkezi kilit beyni (veya modülü) kısa devre yapmış oda düğmeyi bozmuş gibi birşey dedi. bunun yenisi 1000 tl ben tamir edersem 200 tl civarında tutar dedi. Bende servisi aradım bagaj düğmesinin fiyatını sordum 233 tl fiyat verdiler ve o düğmenin arızalanması çok zor soketlerde bir problem olabilir diye söyledi. Bu arada usta bagajı söktünden sonra araba bagaj açıkkende kilitlemeye başladı ordan bi soketi çıkartıp bagajı kapattılar vurarak falan açılıyordu şimdi bagajı hiç kullanamıyorum.

Arkadaşlar bagaja kapağının içinde merkezi kilit beyni diye bir şey var mı? veya tamiri için nasıl bir yol izlemeliyim bu konuda bilgisi olan varsa yardım edebilir mi? Şimdiden cevaplarınız için teşşekkürler.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Hatchback sanırsam.
Bagaj kapağını açınca plastik takozları göreceksiniz, onlar çok açık ise yapabilir, önce onları sıkarak başlayın. Sedan aracımda aynı sorunu o yüzden yaşamıştım.

Eğer bu değilse kilit kronik sayılacak derece de hata vermektedir, yetkili servisler bu tür kıl tüy arızalar için daha ucuzdur :)

Stranger_217

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım dediğiniz yapacam artık servisin yolu gözüktü. yardımınız için sağolun