ASTRA H CALİSMİYOR ARiZA BULUNAMİYOR

iefe222

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar foruma yeni üye oldum. İlk mesajim bir hatamiz olursa kusuruma bakmayin
.
Aracim astra h 2008 benzinli. Bir gece araç boşta calisirken benzini bitip stop etti. Tekrar calsimadi gidip 20 TL benzin alip demedim yine calismadi sonra 40 TL daha aldim yine calismadi. eskisehirdeki ozel servisi arayip yardim istedim .arkadaslar gelip araci direk lpg de zar zor calistirip servise cektiler. Benzin pompasi yanmis dediler. Pompa degisti . bu arada pompa yanmadan önce benzin gostergesi kontagi kaldirip motoru calistirana kadar bir miktar kalkip iniyordu doğru yada yanlis bilmiyorum ama gösteriyordu. Neyse yeni pompa takildi (sadece pompa) Takim olarak değişmedi. Bu arada eski pompaya takili olan beyaz plastik , pompanin yanmasindan sicagindan eriyip pompaya kaynamis. Onu mecburen zarar vererek yeni pompaya taktik. Arac ilk denemede calisti. Sonra daha servisten cikmadan calismadi.ve yakit alin ibaresini gorduk yol bilgisayarinda. Pompa degismeden once hic boyle birsey yoktu f yaziyordu sadece. araci makinaya bagliyor arkadas ariza kodu vs yok ama arqc calismiyor 50 kere deniyoruz bir kere calisiyor calisinca sorun yok arac stop falan etmiyor benzinde olsun lpgde olsun calisiyor calisinca stop falan etmiyor. Dedigim gibi kontagi kaldiriyorum ibrede tik yok marsa basip zorlayinca yakit alin yaziyor. 30 dk bekliyoz bazen bir kerede araç sorunsuz calisiyor. İsin içinden cikamadik. Araba evin önünde yatiyor. Benzin pompasi sipariş komple ettim. persembe cuma gelicekmis.samandirasi falan hepsi. Ama ise yaramayabilir cunku usta pompayi degidtirdikten sonra pompa calsiyor. samandirayi elle oynattti ibrede tik yok. İbreyi tech makina ile kontrol etti ibre oynuyor. bu arada tesadufte olabilir depoyu acip kurcaladiklarinda arac calisiyor tesadufmu onuda bilmiyoz. Arqc direk lpg dede calismiyor. Bunalima girdim lutfen yardim edin

Son düzenleme:

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aramıza hoşgeldiniz aracınızda f yazısı çıkıyorsa Samandıra soketini temizleyip taksın ustanız oksitleneme olmuş olabilir eğer temizlediginiz halde yine aynı ise samandıraya gelen kabloları ve soket e elektrik geliyor mu bir temassızlık olabilir yeni samandıra gelince yine aynı sorunu yaparsa soketi değiştirin
Ve elektrik tesisatını kontrol ettirin sorununuz halledilince burada paylaşın sorunun neyden kaynaklandığını

iefe222

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pompa yanmadan önce f yazisi cikiyordu ama araç sorunsuz calisiyordu. Simdi yeni pompada bir kaç kez marsa basinca.
!!! yakit alin!!! yaziyor. F yazarken sorun yoktu ibre kontagi kaldirinca kalkip geri iniyordu simdi hic kalkmiyor. Yakut rolesi gibi birsey varmi yada kalibrasyon falan gibi bisey olablir mi

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Pompa yanmadan önce f yazisi cikiyordu ama araç sorunsuz calisiyordu. Simdi yeni pompada bir kaç kez marsa basinca.
!!! yakit alin!!! yaziyor. F yazarken sorun yoktu ibre kontagi kaldirinca kalkip geri iniyordu simdi hic kalkmiyor. Yakut rolesi gibi birsey varmi yada kalibrasyon falan gibi bisey olablir mi

ayar kalibrasyon gerekmez sadece pompa değişmiş ve bu arada sizin şamandırada bozuk yanlış ölçüm yapıyor yeni şamandıra gelince sorun düzelir eğer duzelmezse tech 2 den baktırın benzin pompa basıncıda önemli düşükse basınç Ondan da gec çalışabilir aracın fabrikasyon benzin pompa basıncını öğrenin aynı değerde olsun pompa basıncı
Pompa basıncı farklı olursa çalışma düzenini etkiler düşük olursa araç geç çalışır yüksek olursa da enjeksiyon süresinden önce yakıt gönderir ve cok yakmanıza sebep olur

iefe222

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geç calisma gibi bir sorun yok direk calisiyor araç. Calismak istediğinde calisiyor. Yada hic calismiyor.? O dediğimiz soketi bulmakta sorun sanirim. Aracin benzin pompa basincisini öğrenmek ayri bir sorun. Offf eskişehirdeyokmu bu isi cozecek

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Geç calisma gibi bir sorun yok direk calisiyor araç. Calismak istediğinde calisiyor. Yada hic calismiyor.? O dediğimiz soketi bulmakta sorun sanirim. Aracin benzin pompa basincisini öğrenmek ayri bir sorun. Offf eskişehirdeyokmu bu isi cozecek

Ankarada olsanız tonlarca usta var eskisehirli bir arkadaşım vardı tanıdığın iyi bi Opel ustası var mı dedim opes varmış alt sanayide shell benzinligin arkasında kalıyor dedi ben bilmediğim için size söyleyim dedim özel opel servisi opes gökhan usta numarasini ogreneyim veya sanayide sorsanız gosterirler

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:43 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:10 ----------

Opes Opel servisi gökhan usta 0222 217 79 79 tapu Kadastronun ordaymış arayıp görüşün isterseniz

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:44 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:43 ----------

Opes Opel servisi gökhan usta 0222 217 79 79 tapu Kadastronun ordaymış arayıp görüşün isterseniz

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bi arkadasımın basınada calısmama sorunu vardı egr değiştirler sorun çözüldü. bi baktırın isterseniz