Astra H Direksiyon Airbag Kapağı Üzerindeki Logo ve Ekran Çerçevesi Soyulması

jeocem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, benim arabamda direksiyon airbag kapağı üzerindeki OPEL logosu aldığımdan beri soyuk ve giderek artıyor. Bu durum sürekli gözüme çarpıyor ve beni rahatsız ediyor. Servislere sorduğumda aldığım ortak cevap "Airbag in değişmesi lazım, bir logo için de değmez." Ee değmez de kardeşim bu beni rahatsız ediyor, çözüm üret. Ben de çıkma airbag kapağı aradım. Üzerindeki logoyu söküp benimki ile değiştiririm diye ama bulamadım şu ana kadar. Yurtdışı sitelerde airbag kapakları var ama çin malı açıkcası çok dandik olmasından korkuyorum. Takarım 2 güne o da soyulur al başına bela.

Bir de orta ekran çerçevesinde bir soyulma mevcut, bunu nasıl onarabilirim ya da yedek parça olarak alsam çok mu pahalı olur ve parça ismini ne olarak aratmalıyım.

Bu sorunlar hakkında sizin önerileriniz, düşünceleriniz nelerdir ?

Resimler:

mRt50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzelce etrafı bantlanarak ince ince zımparalayıp aynı renk ve tonda bi sprey boya ile veya plasti dip uygulanabilir. orta konsol içinde aynısını söyleyebilirim. mat siyah plastidip kaplama boyalar var kendiniz uygularsınız

jeocem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzelce etrafı bantlanarak ince ince zımparalayıp aynı renk ve tonda bi sprey boya ile veya plasti dip uygulanabilir. orta konsol içinde aynısını söyleyebilirim. mat siyah plastidip kaplama boyalar var kendiniz uygularsınız

gördüğüm plasti dip boyalar hep mattı. aynı parlak metal görünümünü verebilir mi acaba ?

mRt50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her turlu boya karışımı yapilabiliyor diye biliyorum ben. Internetten bi arastirin isterseniz

anilx1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekrandaki soyulma ıcın arkadasın dedıgı plastı gıp uygulamayı yapabılırsın aynı ton tutmaz ama yınede orj gıbı olur tabı o kafayı ordan cıkartman gerekır :) direksıyondakı tozlar ıcınde nalburdan ınce bir fırça Aspirin+sıcak su ıle fırcayla ovala sonuc sıfır :) eldiven gıymeyı unutma :)

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar benim aracımda da aynı sorun var. Bugün o logodan bir parça döküldü ve aşırı derecede sinirimi bozdu. Alman malı opel arabaya biniyoruz koydukları logonun kalitesine bak. Bu durum ayrıca vites topuzunun halkasında da var. Logo için airbag değiştirmek gibi saçma birşey yok. Sökülüp takılabilen bir parça olarak yapsalar sorun olmayacak.

fzt_fatih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum aynı sorun bende de var logo bulabildin mi?

Karatepe26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Youtube de ön göğüs sökümü diye aratırsanız hangi pançanın nasıl sökülüş videosu var çok rahat kendin sökebilirsin. Üst taraftaki konu eskide kalmış ama bene genede fikrimi söylemek istiyorum. Aırbeg logosu çıkıyormu bilmiyorum çıkıyorsa nikalaj kaplama yapan yerlerde nikalaj kaplatılabilir yeniden

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benimde logo aynı şekilde çözüm bulan oldumu?