Astra H Direksiyon Simidi Uyumu?

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar direksiyon simidim biraz yiprandi. Deri kaplatlamyi dusunuyordum birde cikmacilara bakayim dedim. Temiz bir simit buldum ancak essentia icin olan ve uzarinde kontrol tuslari olmayan model. Acaba benim direksiyonun kontrol tuslari bu essentia modeli cikmasi tussuz direksiyona takilirmi. Direksiyonun icinde yeri varmidir(yuva anlaminda)..
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
boş.jpg dolu.jpg

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yine Opel ve yine direksiyon faciası :D
Valla biz de bıktık usandık hocam bu yıpranmalarından.
Fotoğraftaki gibi deri kaplama yapabilirsiniz, ama biraz pahalı olur.
Ahşap kaplama yapıyorlar, ben olsam ahşap yaptırırım.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tahminimce olur çünkü sadece o araca özel donanımda şeyler yapılmıyor. Yani büyük ihtimal essenti direksiyon yan kapakları çıkma ve tuşlu kısmı oturtma mümkündür. Nasıl sis farı kısmı far+etraf çerçevesi şeklindeyse bu da aynıdır herhalde.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O parça zaten çıkarılıp takılabiliyor da sanırım siz içinde tesisatı var mıdır diye soruyorsunuz.

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Yok arkadaşlar benim düşmeler oraya monte olurmu yani kapakların altında benim düşmeleri monte adabileceğim yer varmı?
Deri kaplama şuan 150 tl fiyatı.
Ama bu şekilde 100 tl direksiyon ve artık montaj söküp takmaya ne kadar tutar onu bilmiyorum.Sizce hangisi mantıklı?

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok arkadaşlar benim düşmeler oraya monte olurmu yani kapakların altında benim düşmeleri monte adabileceğim yer varmı?
Deri kaplama şuan 150 tl fiyatı.
Ama bu şekilde 100 tl direksiyon ve artık montaj söküp takmaya ne kadar tutar onu bilmiyorum.Sizce hangisi mantıklı?

Olur olur hocam.Eski aracıma aynı işlemi yaptırmıştım. Tırnakları var çıkıp takılıyor. Alın takın güle güle kullanın =)

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Olur olur hocam.Eski aracıma aynı işlemi yaptırmıştım. Tırnakları var çıkıp takılıyor. Alın takın güle güle kullanın =)

boş 1.jpgdolu 1.jpg

Yani hocam mavi renkli tuşların olduğu kapak ile kırmızı olarak işaretlediğim boş kapağı yer değiştitrecem.Acaba bu kapakların altındaki yuvalardan sıkıntı olurmu.Olmaz demişsiniz yaptım demişsiniz ama yanlış anlamayın şimdi direksiyonu alırım elimde kalmasın diye itina ediyorum:))

Birde maslaktan alacağım direksiyonu.Acaba nerede monte ettirebilirim.Elektrikçidemi yada nerede:) Bilmiyorum maruz görün:))

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ekli dosyayı görüntüle 16338Ekli dosyayı görüntüle 16339

Yani hocam mavi renkli tuşların olduğu kapak ile kırmızı olarak işaretlediğim boş kapağı yer değiştitrecem.Acaba bu kapakların altındaki yuvalardan sıkıntı olurmu.Olmaz demişsiniz yaptım demişsiniz ama yanlış anlamayın şimdi direksiyonu alırım elimde kalmasın diye itina ediyorum:))

Birde maslaktan alacağım direksiyonu.Acaba nerede monte ettirebilirim.Elektrikçidemi yada nerede:) Bilmiyorum maruz görün:))

Üstadım bak şöyle izah edeyim.

images

117794775vrm.jpg

ikinci resimde tırnaklarını görüyorsunuz. Bu şekilde.
Yanı boş olan kapaklar çıkıyor yerıne bunları taktırıyorsunuz. Airbagde aynı şekilde. O direksiyondaki aksamı yenı dıreksıyona taktırıyorsunuz oldu da bıttı masallah. Taktıracagınız yerı bılemıyorum pek.Şu an iş nedenı ıle Sivasta ıkamet edıyorum ama ıyı bı elektırıkcı olması sart.opelden anlayan.Yapamayıp sıkıntı cıkartmasın sonra olmuyor dıye =)

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Saol hocam. Arkadas resmini yolladi cikmaci. Cok kirli gorunuyo bide o kapaklar sert sunger diyo. Temizlense adam olurmuki yarin gidip bakacam..uploadfromtaptalk1390601871455.jpg

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu görüntüyle yorum yapacaksam eğer alma derim =) ama temizlenir adama donerse bir şey diyemem. Sahibindende opc sport direksiyonu 250 tlye satıyorlar. Bence ıse yaramazsa baska bakın bulursunuz =)

ilan sahibi ile hiç bir alakam yoktur sadece bilgi amaçlı paylaşıyorum.
http://www.sahibinden.com/ilan/yede...tc-opc-deri-direksiyon-simidi-148922141/detay