Astra H easytronic vites sorunu

Oguzzdogann

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba 2011 model astra H yarı otomatik aracım seyir halinde iken vites boşa düşünüyor vites a1 konumunda iken gaza bastığımda geri gidiyor ilk defa karşılaşıyorum bu sorumla daha önce böyle bi sorunla karşılaşan oldu mu oldu ise nasıl çözüldü.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
easytronic sistemin yağ değişimi yapılacak. muhtemelen düzelir düzelmezse kalibrasyon yapılacak. yine düzelmezse robot beyin tamir görecek. ancak tüm bunlardan önce akünüze bakın. zayıf ise değiştirin.

Oguzzdogann

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
easytronic sistemin yağ değişimi yapılacak. muhtemelen düzelir düzelmezse kalibrasyon yapılacak. yine düzelmezse robot beyin tamir görecek. ancak tüm bunlardan önce akünüze bakın. zayıf ise değiştirin.
Teşekkür ederim hocam sağolun

• Beğen
Tepkiler: cenk artem

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bu yağ değişiminin nasıl yapılacağı hem bu sitede hem de internette fazlasıyla video şeklinde var. siz de eliniz yatkınsa yapabilirsiniz.

Oguzzdogann

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tanıdığım vasıta sı ile ustaya götürdüm şanzıman içinde bişey yok robot beyin komple revize edilecek

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
sadece yağ değiştirerek dahi problem çözülebilir. komple sistemi ele almadan bence yağ değiştirip deneyin.

Oguzzdogann

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam yağ değişti geçmedi 2 ay sonra aynı sorunu yaşadım

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
yağ haznesinde toz kir vs kalmamalı. sistem tam anlamıyla temizlenip yağ değişmeli. eğe bu şekilde yağ değiştirdiyseniz robot içindeki eskiden kömür diye bilinen yeni modellerde elektrik mekanizmalı çalışan parçaya bakın.