Astra h egzozdan cikan beyaz duman

CodeX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar aracim da sorunlar bitmek bilmiyor dün yeni bir sorunla daha karsilastim aracla giderken hiz 120-130 arasi aracin motor lambasi yanip sonmeye basladi seri seri araci saga cektim motor tekleme yapiyordu gaza basiyorum beyaz bi duman cikiyor neyse agir agir sanayiye gideyim dedim 80 e filan cikiyorum duman kesiliyor durunca tekrar gaza basiyorum duman atiyor bembeyaz ve asiri bi duman ama su veya yag eksiltme yok ben basta ust kapagin yandigini dusundim ama su felan eksiltmemisti araba devir daimde problem yoktu katalitik konvertör olabilir diyorlar ama ben anlamadim neden olduğunu basina boyle bir is gelen varsa yardim edebilir mi ?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
turbo var mı

CodeX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ve asiri yag yakma var aracta segmanlardan mi oluyor yoksa katalitik konvertör mu satacam araci masraf etmek istemiyorum

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
conta yanık olabilir

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar aracim da sorunlar bitmek bilmiyor dün yeni bir sorunla daha karsilastim aracla giderken hiz 120-130 arasi aracin motor lambasi yanip sonmeye basladi seri seri araci saga cektim motor tekleme yapiyordu gaza basiyorum beyaz bi duman cikiyor neyse agir agir sanayiye gideyim dedim 80 e filan cikiyorum duman kesiliyor durunca tekrar gaza basiyorum duman atiyor bembeyaz ve asiri bi duman ama su veya yag eksiltme yok ben basta ust kapagin yandigini dusundim ama su felan eksiltmemisti araba devir daimde problem yoktu katalitik konvertör olabilir diyorlar ama ben anlamadim neden olduğunu basina boyle bir is gelen varsa yardim edebilir mi ?

Geçmiş olsun. Muhtemelen bilinçsiz egr temizliği yapılmış. Bilgisayara bağlandığında subapta pislik var arızası verir. Lamba yakmaz. Subap lastiği yırtılmış. Bekleyince yağ pistona birikiyor ilk çalıştırmada bol duman verir yüksek devirde yağı yaktığından duman azalır. Fazla binersen bu atık katalizöre zarar verir. Biran önce üst kapağı yaptır. Ustaya da bu yazdığını anlat. Zayıf bi ihtimal ama motor işi sensörü arızası olabilir.