Astra H fren lambasi

CodeX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar 2006 astra h kasa aracta fren lambası yanmiyor ama su sekilde bindiğimde ilk 3 4 defa frene basiyorum yaniyor sonra 5 veya 6. Basmam da bilgisayarda fren lambasi dugme diye bir yazi cikiyor sensoru degistirdik olmadi e lambalar da da sorun yok ilk denemelerde yanıyor cunku bu araba beni mezara koyacak hergun yeni bir ariza cikariyor

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Çözümü switch değil , switchin bağlandığı metal ; bu metalin görevi switch i pedal ile uygun mesafede tutmak ancak metal yorulması vs den dolayı zaman içersinde metal görevini yapamıyor ve bükülüyor ; ters istikamette bükün switch in pedala mesafesini azaltın sorun çözülecek ;)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren şalterini bi defasında sökmüştüm tekrar taktım ama bu defa fren lambaları ya yanık kalıyordu ya da yanmıyordu.tekrar inceledim ki fren müşürünün tırtırlı mekanizması içinde yer alan kilitleme yapan küçük parça tam oturmamıştı ve fren pedalı tam basamıyordu sök tak yaptım düzeldi.sıradan bir usta onu oturtamamış da olabilir. Fren ışıkları yüzünden motor beynini suçlayan ustalar bile gördüm ama şalter yani müşür incelenmeli

Sony Z5 ile gönderildi

CodeX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çözümü switch değil , switchin bağlandığı metal ; bu metalin görevi switch i pedal ile uygun mesafede tutmak ancak metal yorulması vs den dolayı zaman içersinde metal görevini yapamıyor ve bükülüyor ; ters istikamette bükün switch in pedala mesafesini azaltın sorun çözülecek ;)
Hocam biraz gec cevap verdim kusara bakmayin is yoğunluğundan. kac ustaya götürdüm hepsi beyin dedi 7. Basmada yanmiyor anlamadim ben bahsettiginiz yer neresi gösterebilirseniz ben yapmaya calisayim

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Müşürün bağlı olduğu bir metal var.onu frene basarkenki yönün ters istikametinde eğmelisiniz ama çok çok az.fazla eğmeyin.biraz çekin sonra deneme yapın bu şekilde birkaç deneme ile çözmeye çalışın

Sony Z5 ile gönderildi

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com

TECRÜBE :bir: