astra h için ön cam değişimi ve sensörler???

unitito

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h yağmur sensörlü aracımı ön cam çatlağı sebebiyle kaskodan değişim yapmak istiyorum ancak bazı sorular var kafamda net yanıt bulamadım

1-cam masraflarının tamamını karşılayan kasko şirketlerinden cam değişimi yapsam, hasar kaydı geçerler mi? hasarsızlık bozulur mu?

2-yan sanayi cam kullansam, sökme takmada esnasında yağmur sensörü zarar görür mü?uyumlu olur mu?

bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski kaskolu aracımda 2 defa caö değişimi yapıldı ücretsiz.hasar kaydı geçilmedi.yağmur sensörü yoktu yalnız

Sony Z5 ile gönderildi

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ben arka camı geçen sene değiştirdim. kaskom ergo. ilk olduğu için kesinlikle hasar kaydı geçmeyecek dediler. hiç bakmadım ama kasko yapan arkadaşım zaten ve geçen kasko yenilerken hasar kaydın yok merak etme dedi.
bazı sigorta firmaları işliyor ama yanına cam değişimi yazıyor..

unitito

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yan sanayi kullanınca ücretsiz değişim oluyor hasar kaydı yokmuş ancak orjinali serviste takmak istersek bazı kişilere hasar kaydı girmişler sanırım

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasar kaydı geçmeden değişim yapılan durumlarda yan sanayi camla değişim yapılır. Sensörsüz camlarda bu çok sorun olmaz. Çok kaliteli markalar var.

Ama sensörleri eski camdan çıkarıp yenisine takarken işi yapan kişinin ustalığı ve kullandığı malzeme önemli. Özel jeliyle beraber doğru montaj yaparsa fazla bir sorun olmaz.

Yetkili serviste orjinal camla değişirseniz, gelecek cam sensörü üzerinde gelir ve sadece cam değişimi yapılır. Bunun için kasko poliçesine göre belli bir kısmını sizin karşılamanız gerekebilir. Tramerde de cam değişimi olarak gözükür.
Sigorta şirketinin müşteri hizmetlerini arayarak poliçenizde hangi klozlar ne oranda var öğrenebilirsiniz.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
yetkili serviste yüzde 30 unu siz ödüyorsunuz..

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetkili serviste yüzde 30 unu siz ödüyorsunuz..

Bu durum poliçeye ve hatta servise göre değişiyor.

Başka bir hasarın tamiri için yetkili servise bıraktığımda on camin da orjinaliyle kaskodan değişmesini sormuştum. Bana düşen orijinal cam için düşen farkı çok bulunca , vazgeçmiştim. Sonra servis epey bı indirim teklif edince öyle degistirmistim.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tabi sizin extrem bir durum. ben arka cam değiştirirken Odak Opel e sorduğumda bana yüzde 30 demişlerdi..

unitito

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasar kaydı geçmeden değişim yapılan durumlarda yan sanayi camla değişim yapılır. Sensörsüz camlarda bu çok sorun olmaz. Çok kaliteli markalar var.

Ama sensörleri eski camdan çıkarıp yenisine takarken işi yapan kişinin ustalığı ve kullandığı malzeme önemli. Özel jeliyle beraber doğru montaj yaparsa fazla bir sorun olmaz.

Yetkili serviste orjinal camla değişirseniz, gelecek cam sensörü üzerinde gelir ve sadece cam değişimi yapılır. Bunun için kasko poliçesine göre belli bir kısmını sizin karşılamanız gerekebilir. Tramerde de cam değişimi olarak gözükür.
Sigorta şirketinin müşteri hizmetlerini arayarak poliçenizde hangi klozlar ne oranda var öğrenebilirsiniz.

aracımın kaskosunu yenileme vaktim az kaldı. kasko firması seçerken serviste cama muafiyet uygulamayan firma seçmek istiyorum.aracımda yağmur far sensörü olduğu için anlaşmalı servislerden kaçınıyorum. bu seferde hasar kaydı sorunu çıkıyor. hasar kaydı kesin uyguluyorlar mı yoksa sigortanın keyfi bir durumumu?