astra h için ön cam değişimi ve sensörler???

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Hiç bir servis o camdaki sensörü önündeki silikona zarar vermeden sökmez. Samsun’da yetkili servis sensöre zarar verdi ve yenisi 680 tl olan sensörü değiştirmeyi reddetti.kendi orijinal jeli ile takttık dediler ama silikon parçalandığı için o kadar çirkin olduki cebimden para verip sıfır sensör aldım.

Hiç bir cam sensör ile gelmiyor ... sensörün braketi ile geliyor sadece.

Ayrıca unutmayın Mercedes , BMW ve Opel servislerini tek tek tecrübe ettim camı sökerken tavan kumaşını kesmeyen yok ...

Çok dikkatli olun . Mercedes te özellikle belirttim sorun çıkartırım bak dedim ama tavan kumaşını yine kesmişlerdi...

unitito

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç bir servis o camdaki sensörü önündeki silikona zarar vermeden sökmez. Samsun’da yetkili servis sensöre zarar verdi ve yenisi 680 tl olan sensörü değiştirmeyi reddetti.kendi orijinal jeli ile takttık dediler ama silikon parçalandığı için o kadar çirkin olduki cebimden para verip sıfır sensör aldım.

Ayrıca unutmayın Mercedes , BMW ve Opel servislerini tek tek tecrübe ettim camı sökerken tavan kumaşını kesmeyen yok ...

Çok dikkatli olun . Mercedes te özellikle belirttim sorun çıkartırım bak dedim ama tavan kumaşını yine kesmişlerdi...

kaskodan mı değiştirdiniz camı? hasar kaydı girdiler mi?

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hadi ya bunu bilmiyordum.
Sensörün çok hassas bişey olduğunu bildiğim için, üzerine basa basa sormuştum. Yok sensör sökme-takmayı dert etmeyin, yeni camla geliyor diye kallavi şekilde pohpohlamıştı servis danışmanı.

Bu açıdan bakınca çok bir esprisi kalmıyor. İş yine işi yapan ustanın iş temizliğine kalıyor.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
kaskodan mı değiştirdiniz camı? hasar kaydı girdiler mi?

Değişim yaptığım hiç bir araca sorgulama yapmadım . Sadece A klas vardı onu sattım, alan arkadaş 200 tl trameri var demişti . Oda ayna camı çalınmıştı o olsa gerek. Ön camı orijinal ile yetkilide değişmişti ve muafiyet ödemiştim %20 . Kasko Aksigorta.

Ayrıca diğer cam değişimi yaptığım araçlar bende hala , onların tramer kaydını sorgulamadım bu arada bilgi için hasarsızlık indiririmim bozulmadı bu işlemlerde, Allah ‘a şükür 12 yıldır bozulmadı ...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Hadi ya bunu bilmiyordum.

Sensörün çok hassas bişey olduğunu bildiğim için, üzerine basa basa sormuştum. Yok sensör sökme-takmayı dert etmeyin, yeni camla geliyor diye kallavi şekilde pohpohlamıştı servis danışmanı.

Bu açıdan bakınca çok bir esprisi kalmıyor. İş yine işi yapan ustanın iş temizliğine kalıyor.

Çok dikkatli olmak lazım tavan kumaşı konusu çok önemli . Ben bir aracımda sensörü kaybedince diğer araçlarımda hep sensör sökülü gittim .

Tavan sökerek giden bildiğim insanlar var . Bu seferde tavanın içten boyasını kazımışlar.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok dikkatli olmak lazım tavan kumaşı konusu çok önemli . Ben bir aracımda sensörü kaybedince diğer araçlarımda hep sensör sökülü gittim .

Tavan sökerek giden bildiğim insanlar var . Bu seferde tavanın içten boyasını kazımışlar.

Kumaşa niye giriyorlar peki? Yani nasıl kesiyorlar ?
Ön camla birleştiği yerden uğraşmamak için enlemesine 1-2 cm şerit gibi kesip alıyorlar mı?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Neden kesiyorlar .

Şöyle anlatayım , camın yapıştırıcısı var onu araçtan ayırmak için kullandıkları bir tel var . Camın bir köşesine delik açarlar ve teli diğer tarafa geçirirler .

Bir kişi içeriden bir kişi dışarıdan teli tutacaklardan tutarak ileri geri yaparlar ve silikon benzeri bu yapıştırıcıyı keserler .

İşte bu işlem esnasında bu arkadaşlardan içeride olan illaki ama illaki o teli bir veya daha fazla kez tavan kumaşına kaçırır . Sonrası malumunuz ...

1:30 da teli görüyorsunuz, ayrıca ileride nasıl kestiklerini görüyorsunuz. Kürek mi ne koyuyorum diyor ama nafile kesiliyor o kumaş ve konsol...

https://youtu.be/a7K4gUWpXNY