Astra h kalkışta titreme sorunu

bluemen2259

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba benim sorunum motor soğukken hareket ettiğimde ilk kalkışta araba titriyo (üşüyo herhalde:) daha sonra motor ısındığında çok fazla titremiyo.Daha öncesinde araca tüp takılmış fakat satarken lpg yi çıkarmışlar bunula 1 alakası olurmu 1 ustaya götürdüm oda debriyajdan yapabilir dedi başına böyle 1 hadise gelmiş olan varmıdır yardımlarınızı fikir ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşkkürler . . .

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akla ilk gelen debriyaj balatası bitmek üzere olabilir.. Daha farklı ustalarada göstermekde fayda var..

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arac a bindiğiniz bir dakika boyunca hafif hafif gaz yedirin arabaya her arabada ilk çalıştırmada bir titreme olur , malum kış aylarında buz gibi motor birden calışınca bir sirkelenme yapması normal..

bluemen2259

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşlar en iyisi komple revizyon yapmak debriyaj bujiler triger kışa girerken hiçte fena olmaz gibi gelio bana

efe topdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynısı benim arabamdada var sabahları serin havalarda 1.viteste araba titreye titreye kalkıyor motor ısınınca titreme kesiliyor. Çözümü bilen varsa paylaşırsa sevinirim. Birde kitapçıkta çalıştırır çalıştırmaz kalkış yapın diyor, soğuk havalarda biraz beklemekte faydamı var.

T

turew

Bilgi Girilmemiş
bendede 2005 astra h var ve aynı sorun bendede mevcut, ben balatadan olmadığını düşünüyorum çünkü ısınınca yapmıyor. yakıtı totalden alıyorum,buji değişimi nin faydası olurmu acaba?

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İşe en basidinden başla derim, Rolanti ayarlayıcını temizlet ve yeniden ayarlamasını yaptır. Eğer varsa yeni bir versiyon yazılımı attır. Sorunun kuvvetle muhtemel düzelecektir.;)

MustafaOzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende de 1.6 twinport astra classic II var. Aynı kalkışta motor sopukken titreme bende de oluyor. Bir şeyi farkettim araç titreme yapmaya başladığında gazı hafif çekip aynı ölçüde debriyaja bastığımda bu sorun ortadan kalkıyor. Acaba diyorum debriyaj balatasının ısınması mı gerekiyor?

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabahları bendede oluyor, gazı biraz vererek toparlıyorum. Bu o zaman sorun değilmi acaba, sonuçta hemen hemen herkezte oluyorsa.

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar o sorun benim g de de var. hatta çoğunda var. gazı biraz fazla verince titremiyor. devir 1 den aşağıdara gelince oluyor. bi arkadaşa sordum motor kulakları da olabilir dedi. onu göstermedim servise ama çok sıkıntı olduğunu sanmıyorum. biz nelere alıştık yahu :D