astra h katalitik konvertör

ilkerayaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba

2005 model astra h(z16xep) aracım uzun zamandır p 1300 p 1302 gibi arızalar veriyordu.araçta teklemede vardı.bobin bujiler değiştirmediğim parça kalmadı.arabada en son iteklemerde başlayınca birde bugün katalizör üst sınır gibi bir hata verince ustamla birlikte oksijen sensörünün üstünden katalizörün üstüne baktığımızda,katalizörün üstünden hafifce eridiği gördük.ustam lambda sondasınıda değiştirmem gerektiği söyledi.Egzoscu katalatik konvertörünün sadece içinin değişebildiği (seramik kısmı) bununda yüklü ve yüksüz iki çeşiti olduğunu söyledi.yüklü dediği olan lambayı yakmıyacağını normal katalizör olduğunu söyleyip 500 lira,diğerininde yüksüz olanında,250 tl olduğunu söyledi.şekil olarak ikiside aynı sadece renk farkları var.başka egzoscuda içine elyaf konup susturucu şeklinde bir egzos yapılabileceğini söyledi ve 100 lira maliyeti olur dedi.hangisini taktıracağim konusunda kararsız kaldım.yüksüz konvertör veya susturucu taksam arıza lambası yanabilirmiş,o zaman lambda sondasını değiştirmenin bir mantığı varmı,sonuçta lambda sondası yine hata vereceği için inanılmaz kararsız kaldım.lambda sensörünü değiştirmezsem araba düzensiz çalışırmı.sizce katalitik konvertörmü,yoksa susturucumu takmalıyım arkadaşlar.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benzinliyse konvertör taktır dizelse susturucu taksan da olur

ilkerayaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam araç benzinli ve lpg var.o zaman muhtemelen yüklü dediğim konvertörü taktırmam gerekiyor.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
git orjinali al parana yazik etme... 500tl vericen yine yanicak o lamba :(

ilkerayaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam orjinali çok daha pahali daha biliyorum ama.yinede servise fiyatını sorayım.