astra h klima kompresor arızası

arctech

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 gun once ankara dan konya ya gıdıp donerken,malum hava sıcaklıgı nedenı ıle klıma acık gıdıp geldim.ancak ankaraya dondugumde arabyı yıkattıktan hemen sonra klımayı actıgımda motordan ıslık sesı gelmeye sonrasında da klıma dugmesıne basıp kapattıgımda da surtunme sesıne benzer bır ses gelmeye basladı. servise gittigimde klıma kompresorunun arızalandıgı ve degısmesı gerektıgı soylendı ama kompresor ellerınde yok ve 2 gun once 400tl ıstedıklerı yenısının barkopdunun degıstıgını ve asıl fıyatının 2500tl oldugunu soyledıler.aranızda benzer bır sorun yasayan ve ankara da kompresor tamırını yapabılecek bırısı var mıdır?ya da cıkma opel parcası satan bır dukkan veya kompresorun yan sanayısını satan bır parcacının ıletısım bılgılerıne sahıp bırısı?

Sımdıden tesekkurler

Ismaıl Erten

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forumda daha önce benzer bir sorunla karşılaşan vardı..hatırladığım kadarıyla tamiri mümkün bir durum...istenen rakamlar abartılı...

arctech

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankarada bu tamırı yapabılece kımse var mı? veya cıkma klıma kompresoru bulabılecegım bır yer var mıdır?

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 gun once ankara dan konya ya gıdıp donerken,malum hava sıcaklıgı nedenı ıle klıma acık gıdıp geldim.ancak ankaraya dondugumde arabyı yıkattıktan hemen sonra klımayı actıgımda motordan ıslık sesı gelmeye sonrasında da klıma dugmesıne basıp kapattıgımda da surtunme sesıne benzer bır ses gelmeye basladı. servise gittigimde klıma kompresorunun arızalandıgı ve degısmesı gerektıgı soylendı ama kompresor ellerınde yok ve 2 gun once 400tl ıstedıklerı yenısının barkopdunun degıstıgını ve asıl fıyatının 2500tl oldugunu soyledıler.aranızda benzer bır sorun yasayan ve ankara da kompresor tamırını yapabılecek bırısı var mıdır?ya da cıkma opel parcası satan bır dukkan veya kompresorun yan sanayısını satan bır parcacının ıletısım bılgılerıne sahıp bırısı?

Sımdıden tesekkurler

Ismaıl Erten

Sanırım anlıyabıldım gaza basdıgınızda gaz bedalı bır an sertlesıyor ve sankı korna sesıne benzıyen bır ses gelıyor herhalde kompresörden sert bır surtunme oluyormuş gibi ?

arctech

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında gaza basınca motor sesı ıle bırlıkte yukselen bır ıslık sesı gelıyor.klima düğmesını kapatınca da sankı bır parca hızla bır seye surtuyormus gıbı ses gelıyor. gaz pedalında bır sertlesme yok.cıkma bır kompresor bulabılsem sanırım parca degısımı yapıloabılır dıye dusunuyorum ama bulabılecekmıyım endıselerım var

mstf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben g kasayı 300 liraya değiştirdim kompresörü çıkma olarak, tamirini pek önermiyorlar çünkü tekrar sorun çıkartıyormuş. sahibinden de var bi bak istersen ..