Astra h kol dayama?

Srdl46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım enjoy modeli olduğu için kol dayama mevcut değil piyasada bir kaç tane baktım ama karar da veremedim sizce nasıl bir şey almalıyım takması kolay olsun istiyorum.

Son düzenleme:

tkebenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Armster Kolçak çok iyi diye duydum eğer fiyat sıkıntiniz yoksa onu takin derim kendi aracima ondan takmayi düşünüyorum biraz para biriktirmem lazim onun için :) bi bakin derim fikrimce..

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Srdl46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Armster Kolçak çok iyi diye duydum eğer fiyat sıkıntiniz yoksa onu takin derim kendi aracima ondan takmayi düşünüyorum biraz para biriktirmem lazim onun için :) bi bakin derim fikrimce..

Çok fazla para vermek istemiyorum aslında hocam bakıyorum :))

tkebenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok fazla para vermek istemiyorum aslında hocam bakıyorum :))

Ama baya uzun süre idare eder diye düşünüyorum , bende sanayiden armstere benzeyen kolçak taktirdim duruşu fena değil ama bir hafta sonra yamulmaya başladi kisaca boşu boşuna taktirmiş oldum :)

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal kolcaklarin fiyati ne kadar acaba.benim arabada da kol dayama yoktu serviste yaklasik 200-250 euroydu deri olanlar ben ebay dan sifir kutusu icinde deri olandan aldim alirken satandan telefonda montaj tarifide aldim gerci adam 15-20 dakikalik is desede ben düsünerek,tasinarak bir yerleri krmadan arada bir mola vererek bir saatte taktim cok ta güzel oldu .bu arada kisa hatirlatma astra h zafirab montaj icin bilgi gerekirse yardimci olurum.

aligelen1975

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra h modellerde orijinal olan veya sonradan takılan kolçaklar hiç ergonomik değil kanımca. Çünkü manuel vites kullanımına engel oluyor... Benim aracımda orijinal var ve hiç kullanmadım....

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal kolcaklarin fiyati ne kadar acaba.benim arabada da kol dayama yoktu serviste yaklasik 200-250 euroydu deri olanlar ben ebay dan sifir kutusu icinde deri olandan aldim alirken satandan telefonda montaj tarifide aldim gerci adam 15-20 dakikalik is desede ben düsünerek,tasinarak bir yerleri krmadan arada bir mola vererek bir saatte taktim cok ta güzel oldu .bu arada kisa hatirlatma astra h zafirab montaj icin bilgi gerekirse yardimci olurum.

astra h için orjinal kolçak sonradan takılamıyor.çünkü kolçak koltuğa bağlı..siz nasıl taktınız ben merak ettim..sanırım koltugun kumaşını çıkardınız.zor iş :confused:

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h için orjinal kolçak sonradan takılamıyor.çünkü kolçak koltuğa bağlı..siz nasıl taktınız ben merak ettim..sanırım koltugun kumaşını çıkardınız.zor iş :confused:

Çok zor değil, sadece göbek milinin gireceği yeri nazikçe kesmeniz yeterli, içeride mekanizma var. Ayrıca kesilen yerin gözükmemesi için plastik bir parça da takılıyor.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet kolluk koltuga bagli ama öyle tahmin ettigimiz gibi zor bir sey degil hatta cok kolay bile denilebilir sadece birazcik gercekten birazcik dikkat etmek lazim koltuk arka kilifini sökmek 3-5 saniyelik bir is .burdan anlatmak oldukca güc ama cok basit bir islem.tabi benimde ilk deneyimim oldugundan biraz stres yapti ama hallettim bir kac resim cektim tam detayli degil ama.whatsapp den yollayabilirim.ilk defada zorlandim ama ikinci defa 15 dakikalik bir is :D

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 20:45 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:39 ----------

Çok zor değil, sadece göbek milinin gireceği yeri nazikçe kesmeniz yeterli, içeride mekanizma var. Ayrıca kesilen yerin gözükmemesi için plastik bir parça da takılıyor.

icerde mekanizma yok sadece deligi var mekanizma eskiden olan sac parcasini cikarip 3 vidayla ayni yere monta ediliyor.arka dösemenin cikarilmasi gerekiyor cikarmak derken yerinden cikarip basliga sikistirdim ben.mekanizma arkadan montalaniyor.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
icerde mekanizma yok sadece deligi var mekanizma eskiden olan sac parcasini cikarip 3 vidayla ayni yere monta ediliyor.arka dösemenin cikarilmasi gerekiyor cikarmak derken yerinden cikarip basliga sikistirdim ben.mekanizma arkadan montalaniyor.
Evet, mekanizma dediğim o saç parçası :D Yani montaj yapabileceğimiz kısım var. Ben önceki aracımda çok söktüm taktım. Bir iki foto da çekmiştim.
Koltuğun arkası açılmış hali;
imag0309t.jpg

Kolluk ile iç taraftaki kısmı birlikte tutan sekman;
imag0308tb.jpg