Astra h lastik basınç sensörü

Recep026

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
2005 astra h cosmo aracım var lastik basınç sensörlerinden birinin iğnesi arızalı hava kaçırıyor. Contalı kapakla geçici olarak sorunu halletmiştim fakat lastiklerin ömrü tükendi ve yeni lastiklerle birlikte arızalı sensörüde değiştirmek istiyorum merak ettiğim bu senserler tek olarak değişebiliyormu yoksa set olarak dördünüde mi değiştirmek lazım ve değişimden sonra sensörlerin beyne tanıtılması gerekiyormuş bu işlen nasıl yapılıyor.? bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Aracımda lastik arıza sistemi var ama sensör yok. Lastiklerin tur sayılarına göre çalışan bir sistem
Dipnot olarak belirteyim dedim

Recep026

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
benim aracımda her jantın içinde birer sensör var bigi ekrarnında her lastiğin basıncını görebiliyorum.

Recep026

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
2005 astra h cosmo aracım var lastik basınç sensörlerinden birinin iğnesi arızalı hava kaçırıyor. Contalı kapakla geçici olarak sorunu halletmiştim fakat lastiklerin ömrü tükendi ve yeni lastiklerle birlikte arızalı sensörüde değiştirmek istiyorum merak ettiğim bu senserler tek olarak değişebiliyormu yoksa set olarak dördünüde mi değiştirmek lazım ve değişimden sonra sensörlerin beyne tanıtılması gerekiyormuş bu işlen nasıl yapılıyor.? bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar yok mu bilgisi olan.?

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eskisini sibopla beraber söktürür sün. arka tarafı kirpit kutusu gibi bir cihaz var sibip arkasında yeni normal sibobu janta taktirirsin. Çıkan cihaz üzerinde iğne ucu kadar bir delik var o delik boşta kalacak şekilde jantin içerisine sabitletirsen sensör görevini yapmaktadır. Yanlız iğne uclu sibob dışı yanı kapak taktigimiz yer tamamıyla kapalı olması gerek. İkincu kural ise cihaz üzerinde hava girişi sağlayan deliğin açık bırakılması gerekmektedir. Vectra c de uygulandı % 100. Çalışıyor. Sıfır hata.

Recep026

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Eskisini sibopla beraber söktürür sün. arka tarafı kirpit kutusu gibi bir cihaz var sibip arkasında yeni normal sibobu janta taktirirsin. Çıkan cihaz üzerinde iğne ucu kadar bir delik var o delik boşta kalacak şekilde jantin içerisine sabitletirsen sensör görevini yapmaktadır. Yanlız iğne uclu sibob dışı yanı kapak taktigimiz yer tamamıyla kapalı olması gerek. İkincu kural ise cihaz üzerinde hava girişi sağlayan deliğin açık bırakılması gerekmektedir. Vectra c de uygulandı % 100. Çalışıyor. Sıfır hata.

Kırmızı işaretli delikler açık kalacak mavi işaretli yer kapanacak doğrumu anlamışım.?

Ekli dosyalar

• 2659_buyuk.jpg
    2659_buyuk.jpg
    11.4 KB · Görüntüleme: 24

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bravo müthiş bir akıl tebrik ederim.yani mantıken doğru işe yaraması gerek uygulayıp bilgi vermeniz kimileri için altın değerinde kıymetli oluyor.paylaşmak güzel ..

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğrudur kırmızılar açık mavi yer kapalı olacaktır. Yüzdeyuz denenmiştir kendi arasında öyle kullanıyorum.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
İğnesi değişiyor , servislerde bakım parçası var sensörlerin . Çok çok ucuz ..