Astra H Manifold ustundeki sibop degisimi sonrasi sorunlar..

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar. Astra h sedan aracim var. Uzun suredir emme manifoldundan gelen fisilti vardi. Samsuna gelince hallettireyim dedim. Neyse ozel bir servise gittim. Manifold sokuldu. Manifold ile motor arasinda bir sibop var. Bu ust taraftan catlamis. Siparis ettik geldi degisti. Arac toplandi. Ama icime sinmeyen seyler vardi. Arac 2 den 1 e cekince yigiliyir. 1. Viteste zorladigimda motorda bir sallanti gibi bir his ve lpg enjektorlerinden bir surtme sesi var. Benzindeyken bu yok. Arac onceki gun egsoz emisyon isigi yakti.akabinde bikac ariza kodu. Neyse goturduk temizlik yapildi dendi ve isik sondu.
Simdi benim tahminim manifoldu toplayamadi tam usta. Ben samsunda reis e gideyim diyorum. Ama onlara ne diyeyim. Bu sorunlari anlatsam biton parca degisirler. Manifoldda sibop degisti sonra bunlar oldu desem tekrar manifoldun montajina baktirsam yeterli gelirmi acaba?
Degerli fikirleriniz onemli. Simdiden tesekkurler...

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Komple değişim yoluna giderler genelde.
Hocam manifoldda suan sikinti kalmadi. Ben sadece montaj yapilirken bi eksik gedik yanlis yapilmistir dusuncesindeyim. Bir suru kablo soket sokuldu. Birde manifoldun contasi vs yenilenmemis. Bunlar bana sonra sikinti cikarsin istemiyorum. Cunku kars ta yasiyorum ve hazir memleketteyken herseyi hallolsun istiyorum...