Astra h performans

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bıkmak usanmak bilmedi milletimizin gençleri maksimum hızı 185/kmh olan araçlarla 220 230 yapmaktan :D 0-100 de aşırı hantallık yoksa, sollamaya kalktığında araç kösülüp kalmıyosa gerisi teferruattır, 5cm ve daha alçak yaylar kullanmadan o hızlara çıkmamanı öneririm, rüzgar bu şakaya gelmez.

Arkadaşı bilmem ama benim aracımda gerçekten büyük bir performans düşmesi var.Şimdi güzel yazmışsın ama zaten her sabah kalktığında arabasına binip 200 yapmıyor arkadaş.Sanıyorum daha önce denemiş ve o hıza ulaşmış.Sonrasında denemiş ulaşamamış.Sonuç = Problem var.Basit mantık...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşı bilmem ama benim aracımda gerçekten büyük bir performans düşmesi var.Şimdi güzel yazmışsın ama zaten her sabah kalktığında arabasına binip 200 yapmıyor arkadaş.Sanıyorum daha önce denemiş ve o hıza ulaşmış.Sonrasında denemiş ulaşamamış.Sonuç = Problem var.Basit mantık...

Anlatmak istediğim şey de şu ki, zaten o araç arkadaşın bahsettiği hıza ulaşamaz, ki fizik kuralları basit ve kesindir, rüzgar, sürtünme katsayısı, hava şartları, lastik, eğim vesaire bir çok şey etkiler, 1.6 litre motordan ne tür şeyler bekliyor o bir soru işareti, kaldı ki eskiden çıktığı maksimum hıza şimdi çıkamamasından yola çıkarak opel mühendisleri bile bir fikir veremez arkadaşın sorunu hakkında :D Bence kendiyle barışık olmalı, rutin bakımları yaptırım tam gaz yola devam :D

SüleymanCESUR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abicim bu araba düz yolda rahatlıkla 200'ün üstüne çıkıp yokuş aşağı da 220'den fazlasını görebiliyordu. Şimdi 180 gibi ölüyo ve daha fazlası için inanılmaz uzun düzlüklere ihtiyaç duyuyor. Yaşının getirdiği yorgunluk mu yoksa bi anormallik mi var onu anlamadım... :/

yaşla olacağını pek sanmıyorum tamam aracınız 1.6 ama bnm 2.00 aracla düz yolda 210 tatlı rampada 235 i rahat görüyorum 97 vectra

onursur1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlatmak istediğim şey de şu ki, zaten o araç arkadaşın bahsettiği hıza ulaşamaz, ki fizik kuralları basit ve kesindir, rüzgar, sürtünme katsayısı, hava şartları, lastik, eğim vesaire bir çok şey etkiler, 1.6 litre motordan ne tür şeyler bekliyor o bir soru işareti, kaldı ki eskiden çıktığı maksimum hıza şimdi çıkamamasından yola çıkarak opel mühendisleri bile bir fikir veremez arkadaşın sorunu hakkında :D Bence kendiyle barışık olmalı, rutin bakımları yaptırım tam gaz yola devam :D

Bu denemeleri genelde Bolu-Ankara arasında yapıyorum.Hep aynı yol yani.Herkes basıp napıcaksın demiş ama benim derdim o değil.Sadece aracım o eski performansını neden kaybetti diye soruyorum.? Varsa bi fikriniz, yardım istiyorum. :D

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Örnek vericek olursak, geçen aylarda aracım 160 ı geçmiyor yığılıyordu.Sorunu uzun süre çözemedim.egzoz değiştirken usta "spiral dağılmış değiştirmek lazım" dedi.ve sorun çözüldü.

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar, diyelim ki sorununu çözdüm. basmayacak mısınız? aracın kalkışı, yakışı, torku, beygir gücü falan tartışılsın diyorum. Hızlı gitmeyin yahu. Bolu - Ankara veya başka bir yer. Gazetelerde çıkan haberlerden etkilenmiyor musunuz? Sizin bastığınız yollarda biz de yol alıyoruz diyorum...