Astra H Volant sorunu Fikir,Öneri,deneyim ve yardımlarınızı bekliyorum

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım 2006 model 1.3CDTI 100.000 Km de bundan bir süre önce motor kısmından gelen tak tuk vuruntu sesleri son zamanlarda artmış durumda bildiğim ve araştırdığım kadarı ile sorun Volant.Bu durumda aracın lastiklerini değiştirdim ve bakım yaptırdım bu işlemlerden sonra 6.2 olan yakıt tüketimim 7.1 lere çıktı bu noktayı henuz çözemedik bu uygulamalardan sonra bir müktar düşüş olması beklenir normalde bizde tam tersi oldu.Gelelim volant sorununa bu araçta beni en çok rahatsız eden durum motor sesiydi yakıt aldığım firmayı değiştirdikten sonra motor sesinde biraz düzelme oldu bakımdan sonra çekiş te filanda fark oldu yalnız beni çok rahatsız eden şöyle bir durum var araba gırıltılı çalışıyor ortalam 2500 devirden sonra motor biraz zorlandığından gırrr diye ses yükseliyor aynı zamanda hissedilir bir titreme oluyor arabada bir kaç gündür dikkat ettim bu zarıltı,gırıltı veya gürültüyü motor zorlandığında yani devir yükseldikçe yapıyor öncelikle Volant arızası bu sesi yaparmı acaba ? Volant değişimi araçta ne gibi değişikliklere vesile olur onuda merak ediyorum.Daha önce volantı arızalanan bu durumu yaşayan bilen arkadaşlardan paylaşımlarını bekliyorum..

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun ve konu opelcilerin cirit attığı bir sitede ne yazıkki tek cevapsız olarak günceldir.Bu volanttan anlayan başına gelen tanık olan vs.kimsemi yok arkadaşlar aramızda ?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
combocu mustafa abi var forumu aratırsan ilgili konuyu görürsün .sabit volan yöntemiyle bu sorunu çözdüğünü söylüyordu kendiside istanbulda size yardımcı olabilir

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
combocu mustafa abi var forumu aratırsan ilgili konuyu görürsün .sabit volan yöntemiyle bu sorunu çözdüğünü söylüyordu kendiside istanbulda size yardımcı olabilir

Teşekkür ederim hocam daha önceki bazı konulardan aklımda kalmıştınız, açıkçası özelden mesaj atmayıda düşünmüştüm ama bir vakit bulamadım.Kısa bir şey volant arızası araçta yığılma çekiş düşüklüğü yakıt sarfiyatında ne kadar etkili olur bilginiz varmı.Bu arada bu mustafa beyin nicki varmı bulabileceğim.

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım 2006 model 1.3CDTI 100.000 Km de bundan bir süre önce motor kısmından gelen tak tuk vuruntu sesleri son zamanlarda artmış durumda bildiğim ve araştırdığım kadarı ile sorun Volant.Bu durumda aracın lastiklerini değiştirdim ve bakım yaptırdım bu işlemlerden sonra 6.2 olan yakıt tüketimim 7.1 lere çıktı bu noktayı henuz çözemedik bu uygulamalardan sonra bir müktar düşüş olması beklenir normalde bizde tam tersi oldu.Gelelim volant sorununa bu araçta beni en çok rahatsız eden durum motor sesiydi yakıt aldığım firmayı değiştirdikten sonra motor sesinde biraz düzelme oldu bakımdan sonra çekiş te filanda fark oldu yalnız beni çok rahatsız eden şöyle bir durum var araba gırıltılı çalışıyor ortalam 2500 devirden sonra motor biraz zorlandığından gırrr diye ses yükseliyor aynı zamanda hissedilir bir titreme oluyor arabada bir kaç gündür dikkat ettim bu zarıltı,gırıltı veya gürültüyü motor zorlandığında yani devir yükseldikçe yapıyor öncelikle Volant arızası bu sesi yaparmı acaba ? Volant değişimi araçta ne gibi değişikliklere vesile olur onuda merak ediyorum.Daha önce volantı arızalanan bu durumu yaşayan bilen arkadaşlardan paylaşımlarını bekliyorum..

Şimdiden teşekkürler.

aracında zincir problemide olabilir. oda ses yapar . rolantide ve gaza basınca

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
100bine gelmiş 1.3CDTI aracın Volan'ında problem çıkabilir. Böyle bir durum olursa zaten sesi duyarsınız genelde araç rölantide takır takır ses çıkar.

Volan yakıt tüketiminde çok etkili olacağını düşünmüyorum. Yakıt artıran birçok sebep olabilir.

Google'dan veya Youtube'dan '' Dual mass flywheel '' olarak arayabilirsin.

Örnek video;

http://www.youtube.com/watch?v=JOQgGHgateY

Ve Astra H için yapılmış test edilmiş ve sağlıklı sabit volan henüz yok.