Astra H yan hava yastığı sökümü nasıl?

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,ben aracın koltuk döşemelerini söküp yıkamak istiyorum ama bu yan hava yastığı nasıl sökülür bilemedim,burda gözüken 3 vidanın 2 sini biraz gevşettim ama sallanmadı,sanki başka bişi tutuyo gibi,nasıl sökebilirim ben bu döşemeyi koltuktan.(araba içinde makina ile temizlik yapması hem çok zor hem çok zaman alıyor. birde gürültü olduğundan komşulara rahatsızlıktan ötürü çekiniyorum)

cllhk.jpg

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bir şey daha var,bu arka koltuğun oturma bölümünü nasıl çıkarabiliriz,ben koltuğun önündeki 2 tane lastik ipi çektim önlerden kurtuldu ama arkalardan birşeyler tutuyo,çıkaramadım malesef,kitapçıkta anlatıyor ama yaptığım halde olmadı,var mı bi yöntemi

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
olay sadece iplerde degil oturma kismi icin yaklasik olarak 15 adet, sirt kismi icinde 20 adet metal halka var onlari cikartmalisiniz ayrica.

Airbag icinse 3 adet somunu sokun disari cikar, sonra soketi var, yesil fisekli fisek cok hassastir ve soketin icinde sargi vardir zarar vermeyin aman diyem...

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kılıfını deil o alt süngeriyle birlikte komple çıkarmak istiyorum,ama yapamadım.airbag işinden vazgeçtim zaten başıma iş çıkarmak istemiyorum,sadece alt oturma bölgelerini çıkarırım sırtlar durur,ama bu arka koltuk altı işini beceremedim :) diyin bana bakem şunu nasıl çıkarcaz ;)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
arka tarafında bir şey yok, oturak kısmının metal tabanın kenarlarına giren lastikler var aşağıya çekince kılıf kurtuluyor, kılıf kurtulunca süngerde boşa çıkıyor... google da bir arayın sesleri gidermek için yapılmış bir işlemde nasıl söküleceği anlatılıyordu (başka bir opel forumunda)...

link vermek yanlış anlaşılmaz ise buyrun...

http://www.opelx.com/teknik-bilgiler/8337-astra-h-surucu-koltugu-gicirtisi-giderilmesi.html

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla çok güzel bi link olmuş :) ben koltuğu biraz inceledim sanırım koltuğu tutan arkadaki 2 torx vida ve alttaki airbag kablosu.onları sökünce koltuk yerinden çıkıyor sanırım,ön tarafta vida yok alta geçmeli şekilde galiba,eğer airbagi tekrar uğraşırken sökemessem koltuğu sökecem :D
ama şu arka koltuğun oturulan yerini nasıl sökücem bulamdım,çok aranan bi konu deil galiba onun hakkında bişi yok :)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
arka koltuk cok basit aslinda, temizlik yaprken sokmustum, koltugun on kisminda koltugun yukari kalkmasini saglayan bir adet delikli tutamak var onu cekin tik diye bir ses gelicek ondan sonra koltuk zaten arkasindan tutularak aciliyor. simdi olay burada, koltugu aracin sasesine sabitleyen yayli bir mekanizma var, tirnaklari iceri dogru itince koltuk bosa cikiyor. anlatmasi zor ama defalarca soktum ve 1 dk dan uzun surmuyor...