Astra h yol bilgisayarını aktif hale getirebilir miyim?

onurkeles

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkeze merabalar... ben bi kaç hafta önce 2005 astra essentia aldım genel bi araştırmam sonucunda bu model astralarda yol bilgisayarı hazırlığının olduğu ve ufak ve cüzi bir maaliyetle aktif hale getirildiği yazıyor.. ancak bunu nerede yaptırabilirim yada yaptırmış bi arkadaş var mı bulamadım bir kaç kişi var ama onlarında üyelikleri iptal edilmiş.

bu konuda bana yardımcı olabilicek teknik servis elemanı yada bunu tecrübe etmiş ve beni yönlendirebilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim... bu arada istanbulda yaşıyorum burada yaşayan ve burada bir servise yönlendirebiliecek arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim...

şimdiden herkeze teşekkür ettim... :D...

MCakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de 2009 Corsa Essentia var. Yol bilgisayarı gerçekten ciddi bir eksiklik. 30.000 km bakım için gitiğimde ben de yaptırmayın deneyeceğim. Olursa olur, bunu anlamanın en iyi yolu bir servise gitmek olacaktır. Bu konuda internette bin tane yazı okuyabilirsin, kimi "ben yaptırdım" derken; kimi "olmaz öyle şey, hiç olur mu?" diyor. Tavsiyem servise gittiğinde sor.

MCakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca Üye arişivi bölümünden kendini tanıtırsan iyi olur.

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarıyla tech 2 ile makyajsız kasalarda aktif hale getirilebiliyor ama daha sonra bu açığı kapadılar

essentia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech2 cişhazi ile aracinizin ekran kodunu (DIS) 5 yaparsaniz yol bilgisayariniz aktif olur.
anlik tuketim ortalama tuketim ve menzili gorebilirsiniz ancak
cam suyu bitti seklindeki bilgi ve uyari mesajlarinin bir cogunu aracinizda ilgili sensorler olmadigi icin goremezsiniz.

MCakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech2 cişhazi ile aracinizin ekran kodunu (DIS) 5 yaparsaniz yol bilgisayariniz aktif olur.
cam suyu bitti seklindeki bilgi ve uyari mesajlarinin bir cogunu aracinizda ilgili sensorler olmadigi icin goremezsiniz.

Dostum sen bunu Corsa'da denedin mi? Denediysen nerede ve nasıl? Çok lazım bu bilgi bana.

Şimdiden teşekkürler.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Dostum sen bunu Corsa'da denedin mi? Denediysen nerede ve nasıl? Çok lazım bu bilgi bana.

Şimdiden teşekkürler.
bu işlem corsa d için geeçrli değil.sadece bazı astra h kasalarda aktif edilebiliyor.

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşım benım aracım da astra h2005 Njoy bendekı yolbılgısayarında anlık tuketım ort. tuketım falan gorebılıyorum ama Camsuyu bıttı,yakıt alın gıbı uyarı mesajlarını goremıyom dahadogrusu hıc gormedım acaba bu bahsettıgın sensörlerin benım aracında olup olmadıgını kendım nasıl anlayabılırım ???
Yada Nyoj donanımlarında bu acaba hıcmı yok ??

onurkeles

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

oncelikle ilgilenen herkeze tesekkürler... benimde sorum tam oılarak bu yani bunun aktif hale getirildigini ve benim kasaya uygun olduğunu bi cok yerde okudum ama bunu yapabilecek birilerini tanıyan var mı onu soruyorum çünkü bostancıda bi kac yere sordum böyle bişeye dair bilgilerinin olmadıgını soylediler... üyelikleri iptal olan bir kaç arkadas 20 lıraya felan yaptırdıklarını söylemişler ama maluma onlarada ulaşamıyoruz nerede yaptıorabilecegımı bilen varsa söylerse cok sevinirim...