Astra HB Classic III 1.4 - Yakıt Tüketimi

bitefo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selam, yeni aldığım Astra HB Classic III 1.4 KP aracımın yakıt tüketim verilerini sizlerle paylaşmak istiyorum. 1.4 motor almadan önce yakıt tüketimiyle ilgili yeterli bilgi alamamıştım umarım benden sonra alacak arkadaşlara faydası olur.

araç kilometresi : 76,7 km.
Ortalama Hız : 28 km/h
harcanan yakıt : 5,9 lt.
Ortalama Yakıt Tüketimi : 7,9 lt./100 km

Araç kullanım şekli: 2000-3000 devir arası (genellikle 2000 civarı), sakin, düz yolda (fazla eğim yok) ve hava sıcaklığı 3 derece. (günlük 20 km civarı, sabah işe gel(8km), akşam eve git(4km), eşim daha geç çıktığı için onu almaya git(8 km).

bitefo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolun teşekkür ederim. başka 1.4 ya da 1.6 yeni araç alan arkadaşlarımız varsa km. deki yakıt tüketimlerini paylaşmalarını diliyorum ;)

UuR__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özkan Abi Gerçekten Çok İyi Değerler Elde Etmişsiniz. Bizim 1.4 Araç Kışın: 9.5 - 10.0 Yazın İse: 8.5 - 9.1 Arası İstanbul Şehir İçi Tüketim Değerlerimiz. Özellikle Sıkışık Trafikte Dur Kalkta Kaldın mı Vallahi Yandın Giderken Benzıncıye Uğraman Kesin Gerekıyor Ama Bu Olayın 1.4 İle İlgili Olduğunu Düşünmüyorum 1.6'da olsa o sıkışık trafikte astralara rölantide çok yakıyor.

DamnedsouL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede benzinli h kasa 1.6 var ama ben 10 litre görüom en az fazla gaza abanıyorum sanırım:(

bitefo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diğer forumdan bi arkadaşda da 1.6 varmış 550km. de, 8.3 müş yakıt ortalaması. o da sakin kullanımla elde etmiş bu değerleri. ben de 140 km. yaptım ortalamam hala 7.9 . evet uğurun dediği gibi dur-kalk trafikte çok yakıyor diğer arabalar gibi.
benim güzergahım kısa parçalar halinde, 8-4-8 km olmak üzere hafta içi 3 defa kontak açıyorum yani araba yolun büyük kısmını soğuk motorla gidiyor.

bitefo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam, iki gündür yoğun trafiğe takılıyorum ve farklı yerlere gittim aracımla. güncel yakıt tüketimim:

araç kilometresi : 183,4 km.
Ortalama Hız : 26 km/h
harcanan yakıt : 14,6 lt.
Ortalama Yakıt Tüketimi : 8,1 lt./100 km

Araç kullanım şekli: hava sıcaklığı 3 derece, sakin kullanım. --> ortalama hız 2 km azalmış yakıt tüketimi 0,2 lt. artmış.
paylaşım yapan arkadaşlar ortalama hızı da yazarlarsa iyi olur, ben hala BC1 ekranını yazıyorum. bakalım BC2 nasıl olacak.