Astra iç kabinde duyulan gıcırtılar,sesler

suvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, Opel Astra 2008 enjoy sedan sp paket eysitronik arabam var. Arabamı temmuz ayında sıfır aldım ve daha 4500 KM de. arabamdan çok memnunum. Ancak arabamın kabin içersinde ,sürüş esnasında sürekli sesleri duyuyorum ve artık gıcık olmaya başladım Ön göğsten gıcırtı şeklinde sesler geliyor parke döşeli yollda giderken daha çok duyuluyor. birde direksiyon altından ses geliyor. servise götürdüm direksiyon altındaki yere plastik aksama birşeyler yapıştırdırmışlardı ama hala devam ediyor. Acaba buna benzer sorunla karşılaşanlar var mı aramızda özellikle yeni sıfır arabalarda olurmu bu ya. Lütfen çözüm bulan varsa paylaşsın. Birde Arka sağ kapıdan rüzgar sesi geliyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 100_3214 (616 x 462).jpg
    100_3214 (616 x 462).jpg
    49.2 KB · Görüntüleme: 81

suvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde arkadaşlar aracım şehir içinde ortalama 12l ly yakıyor Yol bilgisayarı böyele diyiyor... arabam daha 4500 km sizce bu normalmi. İlerde bu yakıt sarfiyatı dahada düşermi yukarda dediğim gibi aracım eysitronik vites.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses ıstemıyorsanız focus alacaksınız. ben boyle gıcırtısız , takırtısız iç aksam görmedim.
muazzam ötesi

gh912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, Opel Astra 2008 enjoy sedan sp paket eysitronik arabam var. Arabamı temmuz ayında sıfır aldım ve daha 4500 KM de. arabamdan çok memnunum. Ancak arabamın kabin içersinde ,sürüş esnasında sürekli sesleri duyuyorum ve artık gıcık olmaya başladım Ön göğsten gıcırtı şeklinde sesler geliyor parke döşeli yollda giderken daha çok duyuluyor. birde direksiyon altından ses geliyor. servise götürdüm direksiyon altındaki yere plastik aksama birşeyler yapıştırdırmışlardı ama hala devam ediyor. Acaba buna benzer sorunla karşılaşanlar var mı aramızda özellikle yeni sıfır arabalarda olurmu bu ya. Lütfen çözüm bulan varsa paylaşsın. Birde Arka sağ kapıdan rüzgar sesi geliyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
Ses konusunda bir fikrim yok ama 12 litre tüketim her ne kadar motor hacmini bilmesekte gercekten cok yüksek bir değer,motor yeni olduğu için daha yüksek gözüküyor olabilir,zamanla düşecektir.Birde şu var bu araclar gercekten ağır araclar sanırsam 1200 kg yi geckin bir ağırlığı var ve eğerki aracınız 1.6 litreyse easytronic şanzuman bu kasayı kaldırmakta zorlandığı için tüketim miktarı artıyor olabilir.

Son düzenleme:

suvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 1.6cc 115ps arabam dediğim gibi 4500 km de daha

HUNTER13

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsetmiş olduğunuz göğüsten gelen ses benim aracımdan da geliyor...

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar gögüsten ses falan gelmesi normal bence çünkü arabanın teyp kısmında falan vida olayı yok hep tırnak.Önceleri bende bu seslere gıcık oluyordum ama gösterge,teyp ve yol bilgi ekranını falan sökünce ses gelmesine hak verdim.Hertaraf birbirine geçmeli tırnak.Alışmaya bakın...

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
inanın bende tek bir çıtırdı dahi yok siz nerelerde kullanıyorsunda hemen kronik sorun yaptınız opelde sesi??