astra ile ilgili birçok soru. . .

oguzhansan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ok çok teşekkürler arkadaşlar verdiğiniz birçok bilgi için :) gerçekten ilgilendiniz sağolun. . .
son bir soru daha:
boluya ortalama saatte 100 km ile gitsem (240 km) ne kadar benzin yakarım? lpg istemiyorum acaba dizel bulabilirmiyim diye sorayım dedim :)

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizelleri 1.7 DTİ 100 hp ve piyasadakilerin çoğu yanlışım yoksa Comfort donanım paketli o yüzden tavsiye etmen niçin tavsiye etmiyorum o kadar Njoy dan elegance den bahsedip ihtahını kabarttık şimdi Comfort a binipte hayal kırıklığı yaşama 200 ile 250 ykr arasında birşey yakar eğer 3000 devir 100 km yi geçmezsen buda 240 km lik yolda 48 ytl ile 60 ytl arasında değişir tabi arabanın durumuna yolda tıkanıklıp olur olmamasına senin arabayı küçük viteslerde zorlayıp zorlamamana göre değişir ama aşağı yukarı bu değerde bişey olur Ayrıca LPG istemediğin için ayrıca bi kutluyorum seni

reallaz61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sanırım bana cevap hakkı doğdu. Benim araç Astra G Club 1.4
Haklısınız fazla bi donanım yok. Ama elektrikli camlar aynalar, merkezi kilit, 2 hava yastığı, Klima, Abs gibi temel ihtiyaçlar var. Yakıt meselesine gelirsek (şehir dışı) 1 depo ile 700-750 km arası. Kalkışa gelince eğer arkasında romork yada çimento torbaları yoksa gayet seri bi şekilde kalkıyo. Kabul ediyorum 1.6 lar daha iyidir. Ama benim gibi genelde şehir içi kullanacaksan yakıt konusunda daha ekonomik (denenmiştir).

tween&ozy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 bile alt dewirlerde hantal kalıyo 3.000 dewirden sonra sorun deil tabi ama ben olsam asla 1.4 tercih etmezdim zaten astra sınıfının en ekonomik arabalarından biri..

oguzhansan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ok ok acele etmeyin arkadaşlar :)
ben alana kadar yıl gecer,ama emin olun hergun yolda her gordugum astrayı inceliorum :) sahibine yaklaşıp soruorum :)
ama hala kararsızım 1.6 çok yakmaz dimi? yani evir 3000 de 90-100 le gitsem öle allahallahlık yakmaz dimi?

tween&ozy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakmaz neden yaksınki.. sen arabanın bakımlarını, lastik havası vs bircok şeyine dikkat ettikten sonra.. ben yaklaşık 2.000 ile3.000 devir arası kullanıyorum şehir dışı 100 km/6.5 litre..
bu sana çok geldiyse bilemem tabiki

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 -1.6 göre daha fazla yakar bence

yapiressami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz burda kavga ediyomuşuz.... birimiz 1.4 al diyo birimiz elegance comfort enjoy öteki...sedan al diyo beriki h.b al astrayı birbirimize giriyomuşuz :) 2 - 3 ay sende gidip..peugeot alıyomuşun....:D :D :D