Astra ilk marşta gelen vuruntu sesi

Emre1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@Hasip hocam biraz internetten araştırdım volan arızası durumlarında motordan sürekli anormal bir sesi geliyor. Bizde sadece marş esnasında gelmesi ve bunu çoğunlukla motor soğukken yapması beni düşündürüyor. Farklı bir servise götüreceğim ancak gittiğimde motor sıcak olduğu için yine ses yapmayacak. Videolardan gösteriyorum ama sesi duymamız lazım diyorlar. Umarım çözebilirler çünkü her sabah bu sesi duymak 3 aylık araçtan soğutacak beni.
Ben video atmıştım ses sizinkine benziyor mu

Emre1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok hocam ses birebir Hasip beyin attığı videodaki sesin aynısı.
Astra 1.6 j kronık zincir adlı video mu

liveunis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emre1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimki deki aynı ses şuan lingi gönderdiğiniz video değilde astra j 1.6 kronik zincir adlı videoyu yeni çektim aynı şeyi bnada söylediler almanya ve fransaya kadar mail attım fakat sonuç norlm diyorlar, hocam sorunu çözersenz irtibatlaşalım.

liveunis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@Emre hocam sizin ses biraz daha rahatsız edici gibi duruyor ama umarım çözülür yarın izmirden bir servise götüreceğim. Bakalım orasıda değişik ilginç önerilerle başlarından savmazlar inşallah :D

thekanarya1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunu çözebilen var mı acaba? Benim araçta da aynı sorun var ve araç marşa bastığımda hafif bir titriyor.

Entigin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu bir sorun değil motorun çalışma karakteri ama rahatsız edici olduğu bir gerçek. Forumlarda kullanılan yağdan kaynaklanıyor ve yağ değişimi ile sorun gideriliyor deniyor ama deneme şansı bulamadım çünkü benim aracım halen garanti kapsamında olduğundan servisin kullandığı GM yağı kullanıyorum.
Motor soğuk olduğunda benim aracımda da bu ses var, aslında vardı diyeyim, çünkü ilginçtir uzun süre sonra tekrar Shell V-Power dizel kullanınca zincirden gelen ses kesildi. Acaba Shell'in yakıta koyduğu yeni katkı çözüme çare mi oldu bilemedim ama şimdilik sorun yok.

Emre1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bayileri galericileri tek tek dolaştım en az. 10 araca bakmışımdır bu on araçtan sekizide aynı sesi yapıyor ve rahatsz edici, istanbulda servislere götürdm sordm zincir sesi normal diyor biraz ısrar edincede 3 bn e değştrelim diyorlar sinir uçlarıma dokunarak, sözün kısası opel şimdilik normal diyor, fakat mantıklı bir açıklamaları yok, aklıma tek gelen durum, opelin rekabet gücü kırıldığı için bunlarda yedekparçadan ve servisten kazanalım mantığıyla hareket ediyorlar.klasik olaral motor durunca yağ kartere iniyor iticiler boşalıyor gergi gevşiyor bundan ötürüde ilk marşta zincir ses yapıyor diyor.günümüzde çoğu araçta triger zincir mesela hundai blue taş gibi araba , 2 yıldan beri aktif olarak kullanıyorum araçta maaşallah tek ses yapmıyor , hundai bu zincir işini hallediyorda opel neden halledemiyor, bundan ötürü sıfır araç alacak iki tane müşteri kaybetti şuan için, daha kaybeder .sizde canınızı skmyın çekeceğiz bu sesi.

• Beğen
Tepkiler: Cemil ve Murat

liveunis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar en son 20 gün önce farklı servise götürdüm. Burada da zincirden geliyor dendi ve yaklaşık 3 bin lira değişim ücreti çıkartıyorlar. Ancak değişimden sonrada yapmama garantisi veremiyorlar. Bana çok inandırıcı gelmedi söylenen durum sanki varsayım yapıyorlar gibi anladım. Başka bir usta ile görüştüm içinde var olan benzini komple bitirmemi sonra benzin aldığım yeri değiştirmem söylendi. Bir umuttur deyip markayı değiştirmeden benzinliği değiştirdim :D

20 gündür de hiç ses gelmedi. Şuan her seferinde ilk marşı dinliyorum. Nazar değmesin tık demedi daha :D