Astra Isıtma Sorunu?

halilabbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARkadaslar 2006 Astra classicII Twinport aracım var. Mayıs ayında aldım.Tabi haliyle o dönemde sıcak olduğu için farketmedim ama şuan havalar soğudu ve kaloriferimin ısıtmadığını öğrendim. Petekler tıkanmıştır dediler çünkü benden önceki sahibi çeşme suyu kulllanmış.Petekleri şişleyelim dediler şişlettim,şuan da pek randımanlı ısıtmıyor.Hatta klima tuşunun yanındaki dışardan hava girmesini engelleyen tuşa basmassam hiç ısıtmıyor.Yardımcı olacak arkadaslar varsa:
1- Aracınız çalıştıktan ne kadar süre sonra normal ısıtmaya başlıyor.
2- Hararet 3-4 km sonra 90 oluyor normal mi?
3- Termostat ın kışlık bir ayarı mı var?
Bende sıcaklık 5 km yi aştıktan sonra geliyor,ama dediğim gibi randıman düşük.

halilabbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bilen yokmu acaba. bulunduğum yerde servis falan yok en yakın servis 250km.Başkasınada baktırmak istemiyorum.

yalçın yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malum havalar soğudu artık motorlar yazın olduğu gibi hemen ısınmıyor bu çok normal senin motorunda bir anormallik yok ayrıca termostatın öyle eskisi gibi yazlık kışlık yarıda yok ama kaloriferin randımanı konusunda bir şey diyemeyeceğim

halilabbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim sağol.Banada herşey normal geliyor ama sorun hala peteklerden kaynaklanıyor olabilir.Yada konsolun altındaki kapaklardan da belkli bir opele gideyim ben en iyisi.