Astra J 1.3 Ecoflex 15000 Bakımı

volkan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Ecoflex 15000 Bakımı

Arkadaşlar,aracım 15.000 e gelmeden 26/4/12 de yıllık bakıma girdi 1/5/2012 de teslim aldım yağ,yakıt,polen,hava filtreleri değişti yağ 5W/30/40 1LT GM.PO yazıyor (dexos mu? anlayamadım sormayı da unuttum 023hm)bunlar dışında bagajdan su girmesi ile ilgili bagaj tutamağı yenisi ile değiştirilmiş(garanti),daha önce fren kaliperleri burçlanmış olmasına rağmen tekrar başlayan tıkırdama için fren semerleri değiştirilmiş (garanti),fren kaliper yağı uygulanmış (garanti) ,debriyaj pedalından gelen ses için debriyaj yayı izole edilmiş(?)(garanti),emniyet kemerinin geç toplanmasına çare silikonlanmış (garanti) olarak rutin bakım odak b.paşada tamamlanmış oldu.

bjk675

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yağı yağ filtresini ve hava filtresini dışarıda değiştirtmiştim. polen ve mazot filtresini serviste değiştirtsem garanti devam eder mi?

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ne yazıkki etmez! ama şunu yapabilirsin servise götürüp 15.000 km bakım yaptıracam deyip normal bakımını yaptır onlar alacakları paraya bakar ama bu arada tabi servisten birileriyle aran iyi olsa daha faydalı olur.

bjk675

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

servis müdürüyle ortak arkadaşım var ve devam edeceğini söyledi...

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eder işte dediğim gibi sen söylemedin onlarda görmedi bakım yaptıracaksın hepsi bu.  ;)

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

volkan link' Alıntı:
Arkadaşlar,aracım 15.000 e gelmeden 26/4/12 de yıllık bakıma girdi 1/5/2012 de teslim aldım yağ,yakıt,polen,hava filtreleri değişti yağ 5W/30/40 1LT GM.PO yazıyor (dexos mu? anlayamadım sormayı da unuttum 023hm)bunlar dışında bagajdan su girmesi ile ilgili bagaj tutamağı yenisi ile değiştirilmiş(garanti),daha önce fren kaliperleri burçlanmış olmasına rağmen tekrar başlayan tıkırdama için fren semerleri değiştirilmiş (garanti),fren kaliper yağı uygulanmış (garanti) ,debriyaj pedalından gelen ses için debriyaj yayı izole edilmiş(?)(garanti),emniyet kemerinin geç toplanmasına çare silikonlanmış (garanti) olarak rutin bakım odak b.paşada tamamlanmış oldu.
Bagajdan su girmesiyle ilgili bagaj tutamağının değiştiğini söylüyorsunuz.Bagaj kapağınız arada bir tutukluk yapıp açılmamazlık yapıyor muydu?Bende arada tutukluk yapıyordu.Yani açılmıyor,2 gün sonra açılıyordu.Şu anda ise 5 gün oldu ve daha açılmadı gitti. :( Galiba artık açılmayacak.Demem o ki;serviste bagajdan su alma sorunu için bagaj kapağının parçalarını söküp de denemeler yapmışlardı.Günahlarını almayayım ama,bagaj kapağı bu olaydan sonra tutukluk yapmaya başladı ve garantisi de bitti arabamın! Aydın'a gittiğimde bu dediklerimi servise ileteceğim.

volkan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:
Bagajdan su girmesiyle ilgili bagaj tutamağının değiştiğini söylüyorsunuz.Bagaj kapağınız arada bir tutukluk yapıp açılmamazlık yapıyor muydu?Bende arada tutukluk yapıyordu.Yani açılmıyor,2 gün sonra açılıyordu.Şu anda ise 5 gün oldu ve daha açılmadı gitti. :( Galiba artık açılmayacak.Demem o ki;serviste bagajdan su alma sorunu için bagaj kapağının parçalarını söküp de denemeler yapmışlardı.Günahlarını almayayım ama,bagaj kapağı bu olaydan sonra tutukluk yapmaya başladı ve garantisi de bitti arabamın! Aydın'a gittiğimde bu dediklerimi servise ileteceğim.
Su almanın bagaj tutamağını içine alan ve üstünde opel armasınında bulunduğu bakalitten olduğu tespit edilmişti (ocak ayında da üst stop buradan su girdiği için değiştirilmişti (?)) ve bu bakalit parça+boya+yeni bagaj tutamağı değiştirildi.Bagaj açıp kapamada aracı aldığım 1 yıl içinde ve halen bir tutukluk olmadı (inşallah olmazda) ancak sizin eğer su alma ile ilgili bu bölümle ilgili denemeler yapıldığı yazılı olarak servis formunuzda yazılı ise yapılan tamirinde garantisinin olduğundan hareketle servisten bu parça için değişim talep edebilirsiniz diye düşünüyorum.

kerrami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar merhaba,

15 bin bakım için üç servisten fiyat aldım. Odak 575 tl, Çiftkurtlar 546 tl dedi. Arkas Akatlar da 500-550 arası dedi ama artık Opel yetkili servisi değillermiş.

Çiftkurtlar'daki servis görevlisi mazot filtresinin değişmemesi durumunda 60 tl daha indirim yapabileceklerini söyledi. 15 binde değişmesine çok gerek yok, 30 binde de değişebilir dedi. çok bilgim olmadığı için bu konuda size danışmak istedim.

sizce mazot filtresi değişmeli mi? bir de fiyatlar artmış gibi geldi biraz ne dersiniz?

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kerrami link' Alıntı:
arkadaşlar merhaba,

15 bin bakım için üç servisten fiyat aldım. Odak 575 tl, Çiftkurtlar 546 tl dedi. Arkas Akatlar da 500-550 arası dedi ama artık Opel yetkili servisi değillermiş.

Çiftkurtlar'daki servis görevlisi mazot filtresinin değişmemesi durumunda 60 tl daha indirim yapabileceklerini söyledi. 15 binde değişmesine çok gerek yok, 30 binde de değişebilir dedi. çok bilgim olmadığı için bu konuda size danışmak istedim.

sizce mazot filtresi değişmeli mi? bir de fiyatlar artmış gibi geldi biraz ne dersiniz?
Bence 30 TL daha ver Odak ta yaptır, işçilik olarak bence Odak tan iyisi yok.

bugraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün bende Gerçek Otodan fiyat aldım GM'nin yağını kullanırlarsa 510 tl Mobil1 kullanırlarsa 550 tl oluyomuş fiyat. Acaba hangi yağı koydursam kararsız kaldım bakımda böle bir soruyla karşılaşan oldumu olduysa hangi yağı tercih etti acaba?