astra j 1.4 t otomatik hararet göstergesi sürekli 90 ın üzerine çıkıyor.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
yine dediklerimi yapı sorununuz olursa bana yazarsınız mesajdan

heisenberg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar problemden kurtulmanıza çok sevindim. Temizlik işlemlerini ne kadara yaptırdınız?

ramazan8034

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam temizlik 150 tl idi. Benim kalorifer peteği leş gibi olduğu için 3 defa yıkandı. 250 tl ödedim.

Tatanga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde temizlettigim yerde de 150'ye yapıyorlardı

opel68

Kayıtlı Kullanıcı
50-Nevşehir
Siteyi ziyaret et
Asagidaki yaziyi paylasmislar bir kontrol et istersen.

Alıntıdır: Şu iki borunun sicakligini kontrol ettiginizde isilar esitse termostat aciyodur yani calisiyodur saglamdir. Bir de fan acinca elinizi fanin onunde sagina sonra da soluna tutun isi esitse ya da yakinsa bu da calisiyor demektir.

FB_IMG_1581577641541.jpg
bu sorunun aynısı bende de oluyor peki bu durumda termostat mı arızalı yoksa radyatör mü tıkalı bunu bilebiliyor muyuz ilk hangisini değiştirmeliyiz. Birde radyatörü temizletmek yeterli midir?

Alperogur

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi günler. Aracımın Hararet göstergesi yüzünden arabadan soğudum artık. Aracın hararet göstergesi 2-3 dakika da bir 100 e geliyor ve sonra 90 a düşüyor. Bu durum sürekli böyle. Bilgisayara bağlatıyorum sorun çıkmıyor.
Motorun ordan bir yerden yağ kaçağı var dedi usta, subap kapak contası ve 1 tane daha contayı değişicez dedi. Ne yapmam lazım tecrübelerinize göre.
Kesin çözüm hatay samandağ savaş usta da.aynı sorunu bende yaşadım ve çözüldü.hiç bir parçayı değiştirmeye ve masraf yapmaya gerek kalmadan.opele bile önereceğim.tamamamen bir mühendislik hatası yapılmış.

Alperogur

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
bu sorunun aynısı bende de oluyor peki bu durumda termostat mı arızalı yoksa radyatör mü tıkalı bunu bilebiliyor muyuz ilk hangisini değiştirmeliyiz. Birde radyatörü temizletmek yeterli midir?

Alperogur

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.parça değiştirip masraf yapmayın boşuna.hatay samandağda savaş usta tek adres.ne hararet nede basınç kalıyor.Bende yüksek maliyetlerle çözememiştim.sağolsun savaş ustam mühendislik hatasını giderdi.
Valla ayni hararet durumu ben ve birkac arkadas daha yaşıyor. Bircok sebebi var. Bizimkilerin sebebi henuz çözülmemiş olsa da, umarim senin ki nokta atış bir şekilde bulunup arizan giderilir.

Yag kaçağı ise yag soğutucusunda vardi, oringleri değişti problem giderildi. Bu da yaygın bir durum gördüğüm kadariyla.

Hararetin oynamasına sebep, nette arastirdiklarim ve forumdan kisilerin fikirleriyle belli başlı sebeplerin bir kısmı

kalorifer petek temizliği

radyatör tikanikligi

beyin kontrolü

klima basınç müşürü

ısı müşürleri /radyatör ve termostat gövdesi

su deposu kapağı

lpg bağlantı hatası, regülatör arızası

t boru tıkanıklık

devirdaim pompası, contası

termostat

fan kademeleri

röle arızası
Hiçbir parça değişimine gerek yok.sorum mühendislik hatası.çözümü savaş usta.

serbes55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.parça değiştirip masraf yapmayın boşuna.hatay samandağda savaş usta tek adres.ne hararet nede basınç kalıyor.Bende yüksek maliyetlerle çözememiştim.sağolsun savaş ustam mühendislik hatasını giderdi.

Hiçbir parça değişimine gerek yok.sorum mühendislik hatası.çözümü savaş usta.
nasil giderdi kardeşim aynı sıkıntı bendede var.veya iletisim numarası varmıdır samsundan yazıyorum.teak.ederim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
nasil giderdi kardeşim aynı sıkıntı bendede var.veya iletisim numarası varmıdır samsundan yazıyorum.teak.ederim.
Üstadım arkadaşın çözüm diye yazdığı olay, yazılımsal olarak fan açılması derecelerini düşürmek... Sizin muhtemelen başka bir probleminiz var, bu konuyu baştan okumanızı öneririm. Birden fazla seçenek olduğu için nokta atışı problem şudur demek pek kolay değil.