Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

thehunturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Dün ortalama tüketime baktım 12.5 di. biraz şaşırdım açıkçası. yazın 8-9 litrelerde olan şehiriçi tüketim 12 litreye çıkmış. sizde durum nasıl? (tamamen şehiriçi tüketimi)

Cebelli59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam, benim de ilk 2500 km ye kadar ortalamam 12 civarindaydi ve her benzin aldigimda sifirliyorum. Bir kere 1000 km gibi uzun yol yaptim.Sonrasinda Ankara sehirici yazin 8 8,5 arasiydi simdi 8,5 9 arasi

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar aracıma ilk defa sadece şehir içi kullanımdan sonra benzin aldım. Sonuç 100 km. de 9,44 lt. yakmış, yani kilometrede 46 kuruş yakmış. Bu değerler benim beklenti ve tahminlerimin üstünde olmuş. Araç b. sayarı hiç 9 lu değerler göstermemişti oysaki. 8,2 litre ile başlamış ve hava soğudukça 8,8 litreye kadar çıkmıştı.Araç b.sayarına göre ortalama hızım: 25,3 km. Demek ki araç b.sayarı ile pompa değerleri arasında 0,5 litre fark oluyor. Katalog değeri bu aracın 7,8 litre olarak görünüyor. Ancak istanbul trafiğinde sonuç ortada. Aslında şunu da belirtmek isterim. Aracı sadece hafta sonları ve kısa mesafelerde(5-6 km.lik yolda) kullandım. Aracın hararet göstergesi anca tam ortaya geliyordi ki ben varacağım yere ulaşmış oluyordum. Hal böyle olunca da soğuk motorla tüketim sanırım fazla oluyor. Yakıt aldıktan sonra sıfırladım tüm değerleri ve 30 km. yol yaptım, araç b.sayarı 12,1 den başlayıp 8,3 litreye kadar düştü. Yapacak bir şey yok, ben aşağı yukarı bu değerleri göze alarak bu aracı aldığım için benim açımdan sorun yok. Havaların güzel olduğu ve daha fazla yol yapma imkanımın olduğu durumlarda daha iyi sonuçlar çıkacağını düşünüyorum. Bu gerçek yol değerlerim ve yorumlarım umarım almak isteyen veya ilgilenen arkadaşlara yardımcı olur.

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kış gelince tüketim 10 ve üzeri rakamlara çıkabiliyor şehiriçi bu normal havalar ısınana kadar malesef böyle gider.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

ulkm link' Alıntı:
Kış gelince tüketim 10 ve üzeri rakamlara çıkabiliyor şehiriçi bu normal havalar ısınana kadar malesef böyle gider.

Abi sen Active Select ile manuel değerlerini yakalıyorsun nasıl olsa, hava bile senin karşında çaresiz. (:)

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Abi sen Active Select ile manuel değerlerini yakalıyorsun nasıl olsa, hava bile senin karşında çaresiz. (:)

Ne yapsam da -10 derecelerde araç ısınmadan işe varmış oluyorum soğuk motorla... Bu aralar 8-9-10 lu rakamlar görüyorum havaya göre değişiyor zor coğrafya burası:))

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

-10 derecelerde ne kadar yaksa soğuk motorla hakkıdır. +10 da bile 9,44 lt yaktıktan sonra -10 da helal olsun ona.

mustyyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖ncelikle mrba arkadaşlar bende 1.4 t gtc var otomatik.. sehir ici ortalamam 10.5 civariydi sadece okula gidip geliyorum şu siralar 17.6 göstermeye başladı havaların soğumasi bu kadr etkilermi anlayamadım nerdeyse satıcak konuma geldim ankarada yaşıyorum -5 ,-6 dereceyi gosteriyo havalar  yinede 17 lt 1.4 motor için çok fazla değil mi ? kaldı ki arabayı motor soguk diye hiç sikistirmiyorum 321km ortalaması bu bahsettigim deger  kızgınkırbac battle_Teroriste

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mustyyy link' Alıntı:
֖ncelikle mrba arkadaşlar bende 1.4 t gtc var otomatik.. sehir ici ortalamam 10.5 civariydi sadece okula gidip geliyorum şu siralar 17.6 göstermeye başladı havaların soğumasi bu kadr etkilermi anlayamadım nerdeyse satıcak konuma geldim ankarada yaşıyorum -5 ,-6 dereceyi gosteriyo havalar  yinede 17 lt 1.4 motor için çok fazla değil mi ? kaldı ki arabayı motor soguk diye hiç sikistirmiyorum 321km ortalaması bu bahsettigim deger  kızgınkırbac battle_Teroriste
motor ısındıkça düşünecektir, o kadar yakmaz diye düşünüyorum.

mustyyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ne yaparsam yapıyım 17 16 lt nin altına inemiyorum kmeyi  0 ladım bu sefer 133 km ortalaması 17.2 olarak gösteriyo bi problem var sanırım...