Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

onrkynr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Arkadaşlar merhaba,

2013 model Astra J HB 1.4 140hp Cosmo Paket + Navi 600 aracıma 29Nisan Cumartesi günü kavuştum. Depoyu 270TL ile doldurdum ve ancak 400km yapabildim :( yani normalden fazla yakacağını ve ilk depo olduğunun farkındaydım ancak en az 500-550km yapabilirdim diye düşünmüştüm. Kullanım stili olarak ara ara yüklendim ancak 130km geçtiğimi söyleyemem, iki kere de yoğun trafiğe girdim. Sizce bu değer ilk depo diye mi oluştu ve zamanla azalacak mı? Yani şehir içinde 9lt - 9,5lt. ortalamaya çok razıyım bu değerleri görebilir miyim ilerleyen zamanlarda?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

onrkynr link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

2013 model Astra J HB 1.4 140hp Cosmo Paket + Navi 600 aracıma 29Nisan Cumartesi günü kavuştum. Depoyu 270TL ile doldurdum ve ancak 400km yapabildim :( yani normalden fazla yakacağını ve ilk depo olduğunun farkındaydım ancak en az 500-550km yapabilirdim diye düşünmüştüm. Kullanım stili olarak ara ara yüklendim ancak 130km geçtiğimi söyleyemem, iki kere de yoğun trafiğe girdim. Sizce bu değer ilk depo diye mi oluştu ve zamanla azalacak mı? Yani şehir içinde 9lt - 9,5lt. ortalamaya çok razıyım bu değerleri görebilir miyim ilerleyen zamanlarda?

Aracınız manuel mi yoksa Active Select mi?

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onrkynr link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

Gaz pedalı çok hassas, aşırı sert basmazsanız ve kilometre ilerledikçe 9-9.5 olur istanbul için, benim aracım başka bir il'de çok ışık yok şu an, 7.5 -8.0 takılıyor.
Vitesleri de 1800 -2000 devir arası değiştirin sıklıkla yakıt bir miktar düşecektir.
Slmlar

onrkynr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Aracınız manuel mi yoksa Active Select mi?

active select ustadım. rodaj süresi var mıdır aracın, ya da sıfır araç için, ilk bir kaç bin km için nasıl bir kullanım yapılmalıdır, tavsiye verebilir misiniz? Teşekkürler.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

onrkynr link' Alıntı:
active select ustadım. rodaj süresi var mıdır aracın, ya da sıfır araç için, ilk bir kaç bin km için nasıl bir kullanım yapılmalıdır, tavsiye verebilir misiniz? Teşekkürler.

İstanbul ve Active Select çok kötü bir bileşim. Hani bir umut sordum manuel mi diye ama madem otomatik o zaman menzil öyle fazla yükselmez.

Araçlarımız için rodaj yoktur denilse de ilk birkaç bin kilometre boyunca aracı uzun süreli zorlamamak en iyisi, hatta tüketimi abartmaması için onu hiçbir zaman zorlamamak en güzeli. :)

Active Select bastığınız anda o ana kadar yaptığınız ekonomiyide alır gider, fütursuzca yer, acımasızca içer. Arabayı nistepen az yaktırmanın yolu gerçekten sakin kullanmaktan ve mümkün olduğunca sabit hızlarda gitmekten geçiyor, birçok dostumuz manuelde kullanıyor vitesi. Tabii ekonomi yapabilmek adına otomatik bir vitesi manuelde kullanmak zorunda kalmak benim arabaya karşı hislerimde bazı argolar yaratıyor orası ayrı. :)

Ben kendi aracımı ilk zamanlar çok zorlamadım zaman zaman kısa süreli yüksek devir ve hızlara çıktım ama genelinde sakin kullanmayı tercih ettim.

onrkynr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
İstanbul ve Active Select çok kötü bir bileşim. Hani bir umut sordum manuel mi diye ama madem otomatik o zaman menzil öyle fazla yükselmez.

Araçlarımız için rodaj yoktur denilse de ilk birkaç bin kilometre boyunca aracı uzun süreli zorlamamak en iyisi, hatta tüketimi abartmaması için onu hiçbir zaman zorlamamak en güzeli. :)

Active Select bastığınız anda o ana kadar yaptığınız ekonomiyide alır gider, fütursuzca yer, acımasızca içer. Arabayı nistepen az yaktırmanın yolu gerçekten sakin kullanmaktan ve mümkün olduğunca sabit hızlarda gitmekten geçiyor, birçok dostumuz manuelde kullanıyor vitesi. Tabii ekonomi yapabilmek adına otomatik bir vitesi manuelde kullanmak zorunda kalmak benim arabaya karşı hislerimde bazı argolar yaratıyor orası ayrı. :)

Ben kendi aracımı ilk zamanlar çok zorlamadım zaman zaman kısa süreli yüksek devir ve hızlara çıktım ama genelinde sakin kullanmayı tercih ettim.

teşekkür ederim açıklayıcı bilgiler için. ne yapalım artık aldık bir kere, binmesi çok keyifli ancak benzini can sıkan bir araç ne yazık ki. umarım opel daha iyi bir otomatik vites, hafif malzemeler üzerinde çalışıyordur. şehir içi menzili 550km yapabilmek ana hedefim olacak anlaşılan :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

onrkynr link' Alıntı:
teşekkür ederim açıklayıcı bilgiler için. ne yapalım artık aldık bir kere, binmesi çok keyifli ancak benzini can sıkan bir araç ne yazık ki. umarım opel daha iyi bir otomatik vites, hafif malzemeler üzerinde çalışıyordur. şehir içi menzili 550km yapabilmek ana hedefim olacak anlaşılan :)

Easytronic insanı silkeleyerek dövüyordu, Active Select sadece cüzdan silkeleyerek dövüyor, umuyorum ki bir sonraki vitesini hiçbir şeyi silkelemeden becerecekler. Amin. (:)

perionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2012 model 1.4 T Active Select araç sahibiyim. Dün İzmir Bergama- Antalya arası uzun yol yaptım. Tüm değerleri sıfırladım. Toplam 575 Km yol, Ortalama yakıt 6,4 Lt , ortalama hızım 88 Km idi. Otabanda anlık hızlanmalar 140-170 oldu, ancak araçta hanım ve çocuk olduğundan ayağım gaza gitmedi. Aliağa' dan 100 TL yakıt aldım, depoda da 50-60 TL civarı benzin vardı. Antalya' ya vardığımda yakıt bitmek üzere idi 20 km kala depodaki benzinle gideceğinden emin olmama rağmen benzin istasyonunda 97 olmadığından 20 tl daha 95 oktan benzin aldım.

İyi forumlar....

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onrkynr link' Alıntı:

benim araca yanlışlıkla başka motor/şanzıman mı takılmış acaba
İstanbuldayım, ortalama hızım 32 km, en son 100+120 şeklinde benzin aldım 4.56’dan 48.2 litreye denk geliyor; toplam 600 km gittim= ort 8.0 lt/100 km
yol bilgisiyarı düşük hesaplıyor biraz oradaki ortalamam 7.9'a düştü

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onrkynr link' Alıntı:

A.S ile edindiğim tecrübeye bakarsam yaklaşık şu aşamalardan geçeceksiniz  :)

m34444  m34444  
2gwb921.gif
 :D  :)    questionnn    ???  
Count_Sheep.gif

229.gif
    exclaim   madd    31agryyy    battle_Teroriste  
2mo5pow.gif
   :'(     special_prayer    general_Pray    :(    019cryy    
2zqdf8w.gif

127fs1982754.gif

smoke-3-2.gif

63izs7n.gif