Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

34 en ideal gibi, bir de kış dönemi 95 oktan kullanıyordum shell'den havalar ısındıkça bir test yapayım dedim ve 97 oktan alıp aynı koşullarda test ettim, 97 oktan 100 km'de 0,5-1 litre arası daha az yakıyor ve arabanın performansını da aşırı olmasa da hissedilir derecede artırıyor(test uzun yolda yapıldı)

ezmoce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracı alalı yaklaşık 3 hafta oldu, ilk hafta 1.3 dizelden 1.4 turboya geçmemden dolayı iyi yüklendim,300 km yol yaptım şehir içi yaklaşık 9 lt ortalama oldu, ondan sonra sıfırladım yaklaşık 300 km de sakin kullanayım dedim gene şehir içi ortalama 7,4lt bence gayet iyi...

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Gayet iyi degerler masallah. Ben hic sifirlamadan 9,4 ile baslayip 8,4'e indim.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Aydn link' Alıntı:
Gayet iyi degerler masallah. Ben hic sifirlamadan 9,4 ile baslayip 8,4'e indim.
şehiriçinde 9,4 litre aslanlar gibi yakıyor, pompa değeri olarak. Daha 8 li değerleri görmek nasip olmadı. Daha ılık havaları bekliyoruz ortalama düşmesi için. Sıcak diyemiyorum, yazın  da klima açınca yine sarfiyat artıyor. Ne sıcak ne soğuk olmalı, ne nemli ne kuru olmalı, ne bulutlu ne güneşli olmalı, ne rüzgarlı ne durgun belki hafif bir esinti olmalı, yol 1.sınıf asfalt olmalı, trafik hiç olmamalı, eğim kesinlikle olmalı eğim olacaksa hep aşağı doğru olmalı, tümsek ve çukur bulunmamalı, araçta yolcu, bagajda eşya olmamalı, sürücü mümkünse 60 kg. den fazla olmamalı, camlar açılmamalı, klima çalışmamalı, lastik havaları 34 olmalı, farlar asla ve kata çalışmamalı  blahhh... tüm bunlar olursa belki 7 li değerleri bile göreceğimi umuyorum m34444.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Hocam bu ütopyanizin disinda forumumuzun da uyesi arkadasim su anda 5,4 ortalamaya sahip. Benim aracimin ikiz kardesidir onun aracida.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çalıştır - 4km git dur. Çalıştır - gittiğin ilçede 2. nadiren 3. vitesle ağır ağır ilerle gene dur. Çalıştır 9 km öteye git ara ara 140-160 yap, orda da ş.içi biraz dolan sonra gene aynı şekilde geri dön vs vs 7.5 litre şuanki ortalama.

iurista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gecen gun saydim tam 23 defa dur kalk yapiyoruz en az.. isiklar yuzunden.. toplam meaafe 3 km bu arada.. ayni guzergahi gunde iki defa git gel yapoyoruz hafta ici... hafta sonlari elazigdan malatya'ya.. orada sehir ici gunluk 40 50 km yapiyoruz..  ortalama 8.3 ile 8.8 arasi degisiyor... uzun yolda rahatliyo... sonra tekrar sehiricinde artmaya basliyor..

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2600 km ye yaklaşırken araç 8.5 e düştü ve aracı motoru açmak için biraz üst devirlerde kullanmama rağmen bu veriye düştüm .Kullandığım güzergah ise her daim yoğun olan beylikdüzü florya arası (bilindiği gibi özellikle avcılar küçükçekmece arası günün her vakti bir hayli yoğun oluyor).

[img=800x597]http://i.hizliresim.com/BX9DaL.jpg[/img]

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün bir ihtimal uzun yola çıkarım diye 136. km de deposunu tekrar fulledim, 11 litre benzin aldı.